سردار دهقان:

اجازه دسترسی‌به اسرارنظامی را به هیچ مرجعی نخواهیم داد

سیاسی

وزیر دفاع گفت: مسائل گذشته PPT با آژانس توافق شده و ما براساس آن اقدام خواهیم كرد و قطعاً اجازه دسترسی به اسرار نظامی و امنیتی خود را به هیچ مرجعی نخواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع مدیران و کارکنان وزارت دفاع طی سخنانی در خصوص توافق هسته ای اظهار داشت: این توافق نتیجه مقاومت و رشادت ملت ایران، تدابیر حكیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و هوشمندی و صلابت تیم مذاكره كننده هسته‌ای بود، که ‌موجب پذیرش موضع عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران از طرف قدرت های بزرگ جهانی شد و گام نخست در مسیر حل و فصل مسائل هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران است كه اجرای آن مستلزم رعایت كامل خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران و جلب اعتماد ملت ایران توسط ۱ + ۵ و نهادهای بین‌المللی ذیربط است.

وی با بیان اینكه مذاكرات صورت گرفته صرفاً روی موضوع هسته‌ای بوده است گفت: مسائل گذشته PPT با آژانس توافق شده و ما براساس آن اقدام خواهیم كرد و قطعاً اجازه دسترسی به اسرار نظامی و امنیتی خود را به هیچ مرجعی نخواهیم داد.

وزیر دفاع با اشاره به اینكه در دكترین دفاعی ما جایی برای سلاح‌های غیر متعارف وجود ندارد و ما تولید، نگهداری و كاربرد آن را حرام شرعی می‌دانیم، افزود : تاكنون آمریکایی‌ها بایستی متوجه این معنا شده باشند كه عوامل قدرت دفاعی و ملی ایران بر اینگونه تجهیزات و سلاح‌ها استوار نیست و ما برای تسلیح و تجهیز نیروهای مسلح كشورمان از هیچ مرجعی اجازه نمی‌گیریم و متناسب با تهدیدات نیروهای مسلح خود را تجهیز می‌كنیم.

دهقان تصریح كرد: مسایل مربوط به موشك‌ها نیز، هیچگاه در دستور كار مذاكرات هسته‌ای نبوده و نظام برنامه‌های خود را در این زمینه با قاطعیت به اجرا می‌گذارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت اینكه آمریكایی‌ها اقدام به رجز خوانی كرده اند و تصور می‌كنند توانسته‌اند چیزی را بر ملت ایران تحمیل كنند ناشی از شناخت نادرست آنان از ملت ایران است.

وزیر دفاع تأكید کرد: آمریكایی‌ها باید بدانند دیگر ارباب دنیا نیستند و كسی آنها را در این موضع به رسمیت نمی‌شناسد.

دهقان ادامه داد: فراموشكاری رئیس جمهور، ‌مشاورین و مقامات مسئول قبلی و فعلی آمریكا در رابطه با میزان تأثیر تهدیدات و اقدامات آنها برروی اراده، مقاومت و ایستادگی ملت ایران حقیقتاً موجب تعجب و تأسف است و این چیزی نیست جز قدرت و نفوذ لابی صهیونیستی بر اركان تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری آمریكا كه در آن تنها منافع و امنیت اسراییل مورد توجه است نه منافع مردم آمریكا كه با مالیات آنان هزینه خواسته‌ها و امیال رژیم صهیونیستی تامین می‌گردد.

وی با اشاره به آزمایش‌های هسته ای‌ اخیر آمریكا همزمان با مذاكرات ۱+۵ با ایران گفت: این اقدامات دلالت بر عدم پای بندی آنها به صلح و امنیت جهانی است و به همین علت است که ملت‌ها و دولتهای مستقل نمی‌توانند هیچگاه به آمریكا اعتماد كنند.

وزیر دفاع در پایان تصریح كرد: امروز كه اراده‌ سیاسی ملت ایران در مجامع و افكار عمومی جهانی دال بر عدم ورود به تولید سلاح هسته‌ای آشكار و به اثبات رسیده است. خلع سلاح هسته‌ای در سطح منطقه و جهانی كه هدف اصلی NPT بوده بایستی به عنوان عامل اصلی حفظ و توسعه ثبات و امنیت در اولویت اقدامات جهانی قرار گیرد و آمریكا در رأس این مسأله قرار دارد.