تمایل فرمانده ارتش میانمار برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری

فرمانده ارتش میانمار بر اهمیت نیاز به ارتش و ادامه نقش قدرتمند ارتش در مسائل سیاسی این کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مین آنگ هلاینگ در اقدامی نادر در یک مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرد و در گفت‌وگو با شبکه خبری بی‌ بی سی گفت: در صورتی که از من خواسته شود کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر میانمار خواهم شد.

وی تاکید کرد که هیچ قصدی برای کناره گیری از سمت خود در ارتش در جریان سال جاری میلادی ندارد.

این اظهارات هلاینگ در حالی مطرح می‌شود که پیشتر شایعاتی مبنی بر قصد وی برای کناره گیری از سمتش به عنوان فرمانده ارتش میانمار مطرح شده بود.

وی ضمن رد کردن این شایعات گفت که احتمال دارد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را بپذیرد.

هلاینگ ادامه داد: اگر مردم از من بخواهند که چنین وظیفه‌ای را برعهده بگیرم در آن صورت تصمیم گیری خواهم کرد.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه تاکید کرد که با توجه به شرایط کنونی بسیار زود است که ارتش بخواهد از عرصه سیاسی عقب گرد کند.

هلاینگ به ابراز نگرانی در مورد بی‌ثباتی حاصل از درگیری‌های قومی پرداخت و همچنین گفت که میانمار مستلزم یک گذار دیپلماتیک است و این گذار باید در چارچوبی منظم و خردمندانه انجام شود.

در بخش دیگری از این مصاحبه هلاینگ به فعالیت‌های ارتش در فضای سایبری پرداخت و گفت: اگر مردم اطلاعات درستی درباره ارتش داشته باشند ما را درک خواهند کرد. آنها خواهند دانست که ارتش از منافع مردم دفاع می‌کند و منافع مردم را اجرا می‌کند و مانع تهدیدهایی می‌شود که علیه کشور وجود دارد.

وی همچنین اظهار کرد: ما خواهان برگزاری انتخاباتی آزاد و عادلانه در کشور هستیم و این خواسته واقعی ماست. ما نسبت به وقوع این اتفاق کاملا تعهد داریم و پس از اعلام نتیجه انتخابات نیز به آنچه اعلام شده احترام می‌گذاریم زیرا این نتیجه حاصل رخدادی دموکراتیک است.

انتهای پیام

کد N893818