سالک: مذاکره‌کنندگان در جنگی نابرابر موفق شدند

مذاكرات ايران و گروه 1 5

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در جنگی نابرابر موفق بود، قوی ظاهر شد و زحمات بسیاری کشید .

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در جنگی نابرابر موفق بود، قوی ظاهر شد و زحمات بسیاری کشید .

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، با اشاره به توافق اخیر هسته‌ای ایران با گروه 1+5 اظهار کرد: بدون شک مذاکرات هسته‌ای ایران با اداره و مدیریت مستقیم شخص رهبری صورت گرفت و متانت و پیگیری مردم و تلاش تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران در به ثمر رساندن آن بی‌نتیجه و بی‌تأثیر نبوده است.

وی درعین‌حال افزود: جمع‌بندی مفاد توافق هسته‌ای ایران با گروه 1+5 در هفته آتی توسط وزیر امور خارجه برای بررسی به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم توجه به مصالح کشور و خطوط قرمز نظام در این توافق گفت: توافق هسته‌ای ایران باید جلوی هرگونه زیاده‌خواهی طرف غربی را به شکل جدی سد کند و این در حالی است که در مقطع کنونی سؤالات بسیاری در خصوص نحوه برداشته شدن تحریم‌ها و فرآیندهای پیش‌بینی‌شده آن در توافق وین وجود دارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: توافق وین پوسته زیبایی برای بازگردانده شدن راحت تحریم‌ها است و این در حالی است که تعیین زمان پنج و هشت‌ساله برای برداشته شدن کامل تحریم‌ها نیز مانعی در برابر وعده اصلی برداشته شدن یک‌جای تحریم‌ها از زمان انجام توافق است.

انتهای پیام

کد N893677