سرلشکر صفوی: حکومت هایی که از جنس قرآن باشند نجات دهنده‌اند

سیاسی

مشاورعالی مقام معظم رهبری تصریح کرد:خداوند می خواهد که انسان، با معرفت و عمل به قرآن به سعادت دنیا و آخرت برسد، البته عمل به قرآن چه به صورت فردی و یا به صورت گروهی و یا به صورت حکومت، نجات دهنده بشریت است و حکومت هایی که از جنس قرآن باشند نجات دهنده اند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرلشکر پاسدار صفوی، مسئول هیئت امناء خیریه امدادگران عاشورا ، در بیستمین مجمع بزرگ رزمندگان بهداری دفاع مقدس و خیریه امدادگران عاشورا با اشاره به پشت سر گذاشتن ماه پر خیر و برکت رمضان و آماده شدن برای یکسال بندگی و اطاعت خداوند، گفت:از خدا می خواهم این ماه را ماه غفران، رحمت، برکت و نجات و عاقبت بخیری برای همه شما عزیزان و بنده قرار دهد.

وی ادامه داد:عزیزان من هدف نهایی روزه آن است که انسان‌ها به درجه تقوا برسند. پیچیده ترین موضوع در مکاتب فلسفی بحث انسان است و این پیچییدگی انسان از دو ناحیه است. یکی از این ناحیه که خداوند قدرت درک و شناخت و دریافت مختص به انسان ها راداده است و دیگری خواسته ها و میل های انسانی است.

وی افزود: هیچ مکتبی به اندازه اسلام آن هم مکتب نورانی شیعه راجع به انسان صحبت نکرده است. انسان موضوع اصلی ، از ابتدا تا انتهای قرآن است .پیامبر بزرگ ما و ائمه اطهار(ع) هم دل شان می خواهد ، انسان هایی که در مکتب اسلام و شیعه رشد می کنند، انسان های قرآنی و انسان‌های مطلوب باشند. خداوند می خواهد که انسان، با معرفت و عمل به قرآن به سعادت دنیا و آخرت برسد، البته عمل به قرآن چه به صورت فردی و یا به صورت گروهی و یا به صورت حکومت، نجات دهنده بشریت است و حکومت هایی که از جنس قرآن باشند نجات دهنده اند.

صفوی گفت: برخی می گویند که نمی شود به انسانی که مد نظر قرآن است تبدیل شد. خداوند برای اینکه به انسان ها بگوید می شود این کار را کرد ،چهارده نفر انسان نمونه را خلق کرد. این چهارده معصوم الگوی انسان ها قرآنی هستند.اگر بخواهیم نجات پیدا کنیم یک دستمان بایستی در دامن قرآن و دست دیگرمان در دامان اهل بیت باشد، قرآن و اهل بیت را ه نجات در دنیا و آخرت را به ما نشان می دهند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در پایان به تشریح مختصات و برتری های انسان نسبت به سایر مخلوقات خداوند پرداخت و برخی از این مختصات را ، شامل حقیقت جویی ،گرایش به خیر و کسب فضایل، گرایش به جمال و زیبایی ، گرایش به خلاقیت و نوآوری و ابداع و عشق و پرستش در انسان دانست.

انتهای پیام

کد N893377