جبهه النصره آزادی 5 زن زندانی خود را در ازای آزادی نظامیان لبنانی خواستار شد

لبنان

جبهه تروریستی النصره که تعدادی از نیروهای امنیتی و ارتش لبنان را در کوه‌های قلمون سوریه ربوده خواهان آزادی پنج تن از زنان عضو این گروه تروریستی از زندان‌های لبنان در ازای آزادی سه نظامی ربوده شده لبنانی شده است.

جبهه تروریستی النصره که تعدادی از نیروهای امنیتی و ارتش لبنان را در کوه‌های قلمون سوریه ربوده خواهان آزادی پنج تن از زنان عضو این گروه تروریستی از زندان‌های لبنان در ازای آزادی سه نظامی ربوده شده لبنانی شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، ابن مالک الشامی معروف به ابن مالک التلی، سرکرده جبهه تروریستی النصره در منطقه قلمون در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ام‌.تی‌.وی لبنان و در حاشیه دیدار خانواده‌های نظامیان ربوده شده لبنانی با فرزندان خود در یکی از کوه‌های قلمون درخواست آزادی پنج زن عضو این جبهه را کرده است.

روزنامه‌های فرانسوی گزارش داده‌اند که خبرنگار شبکه ام‌.تی‌.وی به همراه خانواده‌های مذکور و مسوولان النصره از یک راه غیرقانونی از مرزهای منطقه عرسال گذشته و به محل بازداشت نظامیان لبنانی رسیدند.

این خبرنگار تصاویری از دیدار این خانواده‌ها با فرزندانشان که حدود سه ساعت طول کشید منتشر کرد و بعد مصاحبه‌ای با ابی مالک الشامی که چهره‌اش دیده نمی‌شد و فقط امکان شنیدن صدایش وجود داشت، انجام داد.

ابی مالک الشامی در این مصاحبه گفت: اگر پنج تن از زنان این جبهه از زندان‌های لبنانی آزاد شوند ما نیز سه نظامی را به آنها پس می‌دهیم.

از جمله این پنج زن «جمانه حمید» یکی از زنان منطقه عرسال که فوریه 2014 در حالی که سوار بر یک خودروی بمب‌گذاری شده بود، «سجا الدلیمی» مطلقه ابوبکر بغدادی رهبر داعش، «علا العقیلی» همسر ابن علی الشیشانی (چچنی) یکی از رهبران داعش هستند.

دوم اوت 2014 درگیری‌های شدیدی میان ارتش لبنان و افراد مسلح سوری رخ داد و تروریست‌ها تعدادی از نظامیان لبنانی را ربودند.

تروریست‌ها چهار تن از نظامیان لبنانی را سر بریدند و همچنان 25 تن دیگر تحت بازداشت این تروریست‌ها قرار دارند. 16 تن در دست النصره و 9 تن نیز در دست داعش هستند.

جبهه النصره تاکنون دیدارهای زیادی را میان خانواده‌های نظامیان ربوده شده و فرزندانشان در ارتفاعات قلمون ترتیب داده است اما داعش با این مساله مخالف است.

ابومالک الشامی در مصاحبه با خبرنگار ام.تی.وی گفت: «ما پیشتر خواهان آزادی زندانیان زندان رومیه بودیم اما دیگر خواهان این نیستیم. پس از آنکه سوری‌هایی که از روستاهایشان در قلمون فرار کرده‌اند به خانه‌های خود بازگردند بقیه بازداشت‌شدگان نیز آزاد خواهند شد. لبنانی‌ها مسوول اقدامات حزب‌الله هستند.»

وی گفت: مذاکرات با مقامات لبنان در خصوص نظامیان تقریباً قطع شده است.

انتهای پیام

کد N893306