انتشار اخباری از هماهنگی غیرعلنی میان نظام سوریه و کردها علیه داعش در "حسکه"

سوريه

در ادامه تلاش دولت سوریه برای نابودی داعش منابع سوری از هماهنگی غیرعلنی میان نظام سوریه و کردهای این کشور در حسکه خبر داده‌اند.

در ادامه تلاش دولت سوریه برای نابودی داعش منابع سوری از هماهنگی غیرعلنی میان نظام سوریه و کردهای این کشور در حسکه خبر داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه العربیه، سربازانی از نظام سوریه اعلام کرده‌اند که از 25 ژوئن گذشته وارد نبردهای سنگین با داعش در جبهه جنوبی شهر حسکه شده‌اند.

در همین حال، نیروهای کرد مدرسه‌ای در محله‌ای نزدیک جنوب حسکه را محل آغاز عملیات‌شان علیه داعش کردند اما در جبهه جداگانه از ارتش سوریه.

منابع سوری می‌گویند، هماهنگی قابل لمس هرچند غیرعلنی میان کردها و نیروهای سوری علیه تروریست‌های داعش وجود دارد که در تلاش هستند راه امدادرسانی‌ها را از جبهه جنوب غرب برای این شهر باز کنند.

این در حالی است که برخی رسانه‌ها این خبر را تکذیب کرده‌اند.

در محله غویران در جنوب این شهر آرامش نسبی در پی درگیری‌های شدید برقرار است.

افسرانی در ارتش نظام سوریه می‌گویند که در درگیری‌های اخیر که با عقب‌نشینی جزئی داعش پایان یافت، یگان‌های حمایت مردمی کرد را به سلاح و تانک مجهز کرده‌اند.

نیروهای نظام سوریه با حمایت عشایر محلی در فاصله کمتر از 600 متر از جبهه کردها مستقر هستند.

پیشتر تروریست‌ها پس از اشغال محله‌های النشوه، الشریعه و اطراف آن در جنوب شهر به محله غویران نفوذ پیدا کرده اما پس از اینکه کردها وارد جبهه نبرد شدند نیروهای نظام داعشی‌ها را از بیشتر این محله‌ها بیرون راندند.

انتهای پیام

کد N893129