مارتین دمپسی:

نیازی به حضور بیشتر نظامیان آمریکا در بغداد نیست

سیاسی

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت عملیات بازپس گیری شهر الرمادی که توسط داعش تصرف شده است، نیاز به تحرکات بیشتر دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المربد، مارتین دمپسی که روز شنبه در سفری اعلام نشده وارد بغداد شده است، عنوان کرد: نیاز به حضور بیشتر نیروهای آمریکایی در عراق نیست. این در حالی است که بیش از ۳ هزار نظامی آمریکایی به عنوان مشاور و مربی نیروهای عراقی در پایگاه های نظامی غرب و شمال عراق از جمله پایگاه «الحبانیه» در شرق الرمادی مستقر هستند.

طی روزهای اخیر نیروهای ارتش و مردمی عراقی با حمایت ائتلاف بین المللی ضد داعش عملیات نظامی گسترده ای را برای آزادسازی الانبار از کنترل تروریست های داعش شروع کرده اند.

ژنرال دمپسی پیش از این در نشست کمیته نیروهای مسلح کنگره آمریکا با موضوع استراتژی مبارزه با گروهک تروریستی داعش گفته بود: نشانه های مثبتی در مورد عملکرد نیروهای عراقی در مبارزه با داعش دیده می شود.

آمریکا به همراه بیش از ۴۰ کشور همسو با خود ائتلاف بین المللی ضد داعش را در سپتامبر ۲۰۱۴ با هدف مقابله با داعش که گفته می شود ساخته دست خود آمریکا است، تشکیل داد.

گفتنی است تضعیف موقعیت تروریستهای داعش در عراق بیش از آنکه ناشی از عملکرد ائتلاف بین المللی ضد داعش باشد ناشی از همکاری مردم عراق با ارتش این کشور است.