ترکیه حدود ۵۰۰ نفر را در مرزهای خود با سوریه بازداشت کرد

سیاسی

ارتش ترکیه اعلام کرد نیروهای امنیتی این کشور حدود ۵۰۰ نفر را که در تلاش برای عبور از مرز این کشور به سوریه بودند بازداشت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رأی الیوم، ارتش ترکیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: یگان فرماندهی نیروی زمینی ارتش، ۴۸۸ نفر را که در تلاش برای عبور از مرزهای ترکیه به سوریه و ۲۶ نفر دیگر را نیز که در تلاش برای عبور از سوریه به ترکیه بودن بازداشت کرده اند.

ارتش ترکیه ملیت افراد بازداشت شده را اعلام نکرده است. بر این اساس ترکیه که از مدت ها پیش به تسهیل ورود عناصر تروریستی به سوریه متهم است، از یک سال پیش نظارت های خود را بر فرودگاه ها و مرزهای خود بیشتر کرده است.

با این حال مقامات ترکیه اتهامات وارده را رد می کنند و می گویند که تمام تلاش خود را برای تامین امنیت مرزهای خود به کار می گیرند ولی به گفته آنها تا زمانی که کشورهای غربی اطلاعات افرادی را که در تلاش برای پیوستن به تروریست ها هستند در اختیار آنها قرار ندهند، نمی توانند در این زمینه نتایج ملموسی را محقق سازند.

این در حالی است که بسیاری بر این باورند مقامات ترکیه در داخل این کشور مشغول مبارزه با عناصر تروریستی و در خارج از مرزهای خود مشغول کمک رسانی به تروریست ها جهت مقابله با پیشروی نیروهای کُرد هستند.