داعش ورزشگاه المپیک الرمادی را منفجر کرد

سیاسی

یک منبع امنیتی اعلام کرد گروهک تروریستی داعش ورزشگاه المپیک شهر الرمادی را چند روز بعد از عقب نشینی نیروهای امنیتی عراق، منفجر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، عناصر گروهک تروریستی داعش امروز ورزشگاه المپیک شهر الرمادی واقع در 18 کیلومتری غرب این شهر را با بمب هایی آتش زای قوی منفجر کردند که در نتیجه آن ورزشگاه به طور کامل تخریب شده است.

شبکه السومریه نیوز به نقل از یک منبع محلی اعلام کرد نیروهای امنیتی چند روز پیش از منطقه ای که ورزشگاه المپیک در آن قرار دارد، عقب نشینی کردند. این در حالی است که وزارت دفاع عراق روز چهارشنبه گذشته اعلام کرده بود که منطقه ای که ورزشگاه المیپک عراق در آن واقع شده است به طور کامل پاکسازی شد.

الرمادی که شهری راهبردی در غرب بغداد است تحت سلطه کامل تروریست های داعش قرار دارد. این شهر که طی چند ماه گذشته توسط داعش تهدید شده بود، چندین بار میان تروریست های داعش و نیروهای ارتش عراق دست به دست شد. با توجه به شکست داعش در شهر بیجی و تکریت و خسارات و تلفات سنگینی که به نیروهای داعش وارد شد این گروه ترویستی سعی کرد که برای تجدید قوای نیروهای خود در یکی از مناطق عملیاتی استان الانبار مجددا وارد عمل شده و دست به اشغال و کشتار بزند.

حمله مجدد داعش و تصرف الرمادی از این نظر قابل توجه و مهم است که این شهر در استان الانبار بزرگترین استان عراق قرار دارد، استانی که با کشورهای سوریه، اردن و عربستان مرز مشترک دارد و به همین خاطر، نقش کمک های مالی و لجستیکی کشورهای حامی گروه داعش برای تجدید قوای مجدد تروریست ها را نباید نادیده گرفت.