گزارش گلوبال ریسرچ درباره ارتباط خانواده اردوغان با داعش

واحدمرکزی خبر نوشت:

یک موسسه تحقیقاتی فاش کرد که دختر رجب طیب اردوغان ریاست تیم پزشکی معالجه اعضاء و سرکرده های مجروح گروه تکفیری صهیونیستی داعش را در بیمارستان های ترکیه برعهده دارد.
به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری «24»، موسسه تحقیقاتی «گلوبال ریسرچ» در گزارشی از ارتباط اعضای خانواده رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، با اعضاء و سرکرده های گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش در سوریه و عراق پرده برداشت.
بر اساس گزارش این موسسه، یکی از پرستاران زن (سی و چهار ساله) که این روزنامه برای حفظ امنیت و سلامت او از ذکر نامش پرهیز کرده است فاش کرده است که به طور ناشناس در یک بیمارستان نظامی در شهر «شانلی اورفا» واقع در جنوب شرق ترکیه و نزدیک مرزهای سوریه مشغول به کار بوده است و با چشم خود دیده است که سمیه اردوغان دختر رجب طیب اردوغان ریاست تیم پزشکی محرمانه ای را برعهده دارد که وظیفه آن معالجه مجروحان گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش و انتقال عناصر مسلح به بیمارستان های ترکیه است.
بر اساس گزارش این موسسه، این پرستار زن که در آپارتمانی قدیمی در حومه شهر استانبول به همراه دو کودک خود زندگی می کند، چند هفته به طور ناشناس در این بیمارستان نظامی مشغول به کار بود و تاکید کرد که با چشم خود دهها فرد مجروح در لباس نظامی را دیده است که با کامیون های نظامی ارتش ترکیه به بیمارستان منتقل شده اند و بعدا مشخص شده است که عناصر داعش هستند.
وی افزود : در بیمارستان وظیفه آماده کردن اتاق های عمل و کمک به پرشکان را برعهده داشته است.
این پرستار زن افزود : در مدتی که در بیمارستان مشغول به کار بود حقوق بالایی به میزان هفت هزار و پانصد دلار در ماه دریافت کرده و سمیه اردوغان را بارها در دفتر اصلی بیمارستان شانلی اورفا دیده است.
بر اساس این گزارش، سمیه اردوغان پیش از این تمایل خود را برای سفر به شهر موصل عراق- پایگاه اصلی داعش- اعلام کرده بود تا به ادعای خود به ارائه کمک های انسانی در آنجا اقدام کند.
بر اساس گزارش این موسسه، اردوغان در قبال بحران سوریه نقش بازی می کند و برای آوارگان سوری اشک تمساح می ریزد و در واقع با بحران سوریه تجارت می کند. هدف اصلی اردوغان سرقت نفت عراق و سوریه از طریق شرکت هایش و شرکت های بلال اردوغان پسرش است.
گلوبال ریسرچ افزود: بلال اردوغان که چندین کمپانی تجاری را تحت مالکیت دارد، متهم است که با شرکت های اروپایی برای انتقال نفت دزدی عراق به کشورهای مختلف آسیایی قرارداد امضا کرده است. دولت ترکیه با خرید نفت دزدیده شده عراق از چاه های نفت تحت کنترل داعش، از این گروه تروریستی حمایت می کند. شرکت های تجاری بلال اردوغان اسکله هایی در بیروت و جیحان (ترکیه) در دست دارند که از آنجا نفت خام عراق را به ژاپن صادر می کنند.

4949

کد N892902