کشته شدن 4 غیرنظامی و 1 سرباز در شرق اوکراین

اوکراین و شورشیان حامی روسیه بار دیگر یکدیگر را به تیراندازی در مناطق مسکونی و نقض آتش‌بس متهم کرده‌اند که در پی آن چهار غیرنظامی و یک سرباز کشته شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، جدایی‌طلبان حامی روسیه اعلام کرده‌اند که در پی این تیراندازی‌ها که از سوی نیروهای اوکراین در مرکز دونتسک صورت گرفته است، یک مرد کشته شده است.

یک شاهد عینی نیز اعلام کرد که جسد یک مرد را در میان یک ساختمان در حال سوختن مشاهده کرده البته هنوز مشخص نیست آیا این دو تن یکی هستند یا خیر.

آندری لیسنکو، سخنگوی نیروی نظامی اوکراین گفت: بخش اعظم این تیراندازی‌ها و حملات مسلحانه شورشیان در شب اتفاق می‌افتد تا توجه ناظران بین‌المللی را جلب نکند.

وی تاکید کرد که جدایی‌طلبان در حملات خود بر مناطق مسکونی در شمال غرب منطقه دونتسک متمرکز شده‌اند ولی تیراندازی‌های اخیر یک عضو ارتش، یک زن و نوه‌اش در یک مرد 49 سال کشته شده‌اند.

این در حالی است که جدایی‌طلبان دولت اوکراین را متهم به تشدید حملات کرده‌اند.

شاهدان عینی به خبرگزاری رویترز اعلام کردند که صدای تیراندازی‌ها در مرکز دونتسک به گوش می‌رسد. هنوز هیچ یک از گزارشات درخصوص تلفات به طور مستقل تایید نشده است.

سازمان امنیت و همکاری اروپا که ناظر صلح میان کی‌یف و جدایی‌طلبان حامی روسیه است، اعلام کرده که هیچ‌یک از طرفین هنوز سلاح‌های سنگین خود را از جبهه جنگ خارج نکرده‌اند در صورتی که باید براساس توافق صلح اقدام به این کار می‌کردند.

انتهای پیام

کد N892836