دیوید کامرون: به همکاری با آمریکا برای مقابله با داعش متعهدیم

عراق, سوريه, آمريكا, انگليس, داعش

نخست‌وزیر انگلیس در مصاحبه‌ای تاکید کرد که کشورش همچنان برای نابودی گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه، با آمریکا همکاری می‌کند و به روند امحای این گروه تروریستی "متعهد" است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس در مصاحبه با شبکه آمریکایی ان.بی.سی گفت که وی می‌خواهد انگلیس اقدامات بیشتری را انجام دهد اما نیاز دارد که در این روند پارلمان را با خود همراه سازد.

سخنان نخست‌وزیر انگلیس در شرایطی مطرح می‌شود که دو سال پیش اعضای پارلمان انگلیس با پیشنهاد عملیات نظامی در سوریه مخالفت کردند.

کامرون درباره نقش احتمالی انگلیس در مبارزه با داعش گفته است که در حال حاضر در این خصوص و اینکه چه کار بیشتری می‌توان انجام داد، کشورش در حال بحث و تبادل نظر است اما افزود: "بدون شک ما متعهد همکاری با شما" برای نابودی داعش در این دو کشور هستیم.

نخست‌وزیر انگلیس در نظر دارد فردا (دوشنبه) در یک سخنرانی به جوانان این کشور که تمایلاتی برای پیوستن به داعش دارند، هشدار دهد. انتظار می‌رود که وی در سخنان خود به جوانان هشدار دهد که "اگر پسر باشید آنها (داعش) شما را شست‌شوی مغزی می‌دهند، بمب به شما وصل می‌کنند و منفجرتان می‌کنند؛ و اگر دختر باشید، شما را به بردگی می‌کشند و مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند."

گزارش‌ها حاکی از آن است که کامرون در سخنرانی خود استراتژی آینده دولت انگلیس را برای مبارزه با افراط‌گرایی اعلام خواهد کرد.

دیوید کامرون در ادامه گفت: می‌خواهم که انگلیس نقش بیشتری را ایفا کند اما همواره باید پارلمان را با خود همراه سازم. ما هم‌اکنون در حال بحث و رایزنی هستیم که این شامل گفت‌وگوها با احزاب اپوزیسیون در انگلیس هم می‌شود تا مشخص شود که چه کار بیشتری می‌توان انجام داد. اما بدون هیچ تردیدی اعلام می‌کنم که ما به همکاری با شما برای نابودی داعش در هر دو کشور متعهدیم.

انتهای پیام
کد N892760