عضو کمیسیون اقتصادی خواستار شد

اتخاذ سیاست‌های لازم برای کاهش واردات و افزایش صادارت غیر نفتی

سیاسی

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی گفت: توافق هسته ای فرصتی برای آغاز توسعه همه جانبه کشور است و دولت باید سیاست‌های لازم را برای کاهش واردات و افزایش صادارت غیر نفتی اتخاذ کند.

غلامحسین شیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی با بیان اینکه امروز نتیجه تلاش‌های چندین ساله دولت‌ها در عرصه دیپلماسی به ثمر نشست، گفت: برنده اصلی این توافق، خود مردم هستند.

وی تشکیل تمدن اسلامی را یکی از مهم ترین اهداف نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: دشمنی غرب با ایران اسلامی به خاطر چند سانتریفیوژ نیست بلکه با اهداف و آرمان های مقدس ما مخالفت دارند و می خواهند مانعی بر سر راه تحقق اهداف دینی و اسلامی نظام باشند.

وی افزود: بحث توافق هسته ای تا حد زیادی می تواند بهانه تراشی های غرب را پایان دهد.

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی، توافق هسته ای ایران و 1+5 را فرصتی برای آغاز توسعه همه جانبه کشور عنوان کرد و افزود: آینده این مذاکرات می تواند نیازهای کشور به نوسازی صنایع، کاهش هزینه های تولید و تامین مواد اولیه، رسیدگی به مشکلات موجود در حوزه کشاروزی و مواردی از این دست را کاهش داده و توسعه کشور در تمامی زمینه ها را رقم زند.

شیری با تاکید بر لزوم توجه بیش از پیش دولت و مردم به رویکرد تولید محور و صادارت غیر نفتی ابراز کرد: توافق هسته ای، با وجود اینکه فرصت بسیار خوبی برای پیشرفت کشور می تواند باشد در عین حال می تواند تهدیدی بسیار جدی نیز برای افزایش واردات به کشور باشد.

وی خطاب به مردم ادامه داد: همه باید به این مهم توجه کنیم که باید سعی کنیم رفاه زده نشده و رویکرد استقلال طلبانه خود را حفظ کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از دولت خواست که سیاست های لازم برای کاهش واردات و افزایش صادارت غیر نفتی را اتخاذ کند.

انتهای پیام

کد N892746