نامه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم خطاب به رئیس جمهور

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم درنامه ای خطاب به حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی درباره توافق هسته ای با قدرت های بزرگ نکاتی را بیان کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،متن این نامه به شرح زیر است:

باسمه تعالی

جناب حجه الاسلام و المسلمین دکتر روحانی

رییس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیت

پیروزی غرورآفرین نظام جمهوری اسلامی در توافق هسته‌ای با قدرت های بزرگ را، به ملت والا و شایسته ایران، تبریک می گوییم و از جناب‌عالی و دستگاه دیپلماسی دولت و همه کسانی که راه دشوار دستیابی به آن را هموار کردند، نهایت سپاس و قدردانی را داریم.

این پیروزی، همانا تحقق وعده یاری خداوند و دستاورد اتخاذ روش درست و عقلانی در سیاست خارجی بود، که در پرتو ایستادگی ملت، رهنمودهای رهبری بزرگوار، تدبیر دولت و کوشش مدبرانه و خستگی‌ناپذیر تیم مذاکره کننده، به ویژه وزیر محترم امور خارجه جناب آقای دکتر ظریف، به دست آمد.

این توافق امید بخش، علاوه بر این که سایه تهدید را از نظام برداشت و گامی مهم در رفع تحریم های ناعالادنه بود، اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی در خاورمیانه را تقویت کرد و بستری تازه در روابط ایران با جهان فراهم ساخت، که دستیابی به جایگاهی شایسته در نظام بین الملل و عبور از گردنه های دشوار را نوید می دهد.

اینک، جمهوری اسلامی می‌تواند با افتخار و به دور از اتهام، از برنامه صلح آمیز هسته ای خود و دستاوردهای ارزش‌مند آن دفاع کند و در تعاملی سازنده و همکاری با سایر کشورها، در راه توسعه و آبادانی گام بردارد. رسیدن به این چشم انداز، همچون گذشته با مشارکت و پشتیبانی مردم تحقق خواهد یافت، که در گرو احترام به خواست و حقوق آنان است.

شایسته است دولت تدبیر و امید، به پاس این موفقیت و با بهره گیری از فرصت، برای تحققِ دیگر وعده های خود بکوشد. انتظار عمومی این است که دولت افزون بر تلاش برای حل و کاهش مشکلات اقتصادی و برخورد با فسادِ سیاسی،برای برگزاری انتخاباتی عادلانه و سالم در پایان سال تلاش کند؛ انتخاباتی که نتیجه آن راهیابی نمایندگان واقعی مردم، به نهاد قانون گذاری و خبرگان باشد. دستیابی این هدف در گرو برقراری مذاکره‌ای ملی با میانجی گری دولت، در راستای کاهش بدبینی، تنش زدایی و نیز اعتماد سازی بین نیروهای سیاسی خواهد بود.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم،با ارج نهادن به تلاش و اقدامات دولت محترم در پاسداری از حقوق مردم و حل مشکلات آنان، بار دیگر این پیروزی را به همگان شادباش می‌گوید و موفقیتِ روز افزون جناب‌عالی و همکاران در دستیابی به اهداف نیک را از درگاه ایزد یکتا مسئلت می نماید.

والسلام

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم

انتهای پیام

کد N892633