ایرانپور:

مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایران قهرمانانه بر منافع کشور پافشاری کردند

مذاكرات ايران و گروه 1 5

علی ایرانپور گفت: فشارها و تحریم‌ها علیه ایران از جمله تحریم‌های بانکی و اقتصادی به‌صورت یکجا با تصویب قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل لغو خواهد شد.

علی ایرانپور گفت: فشارها و تحریم‌ها علیه ایران از جمله تحریم‌های بانکی و اقتصادی به‌صورت یکجا با تصویب قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل لغو خواهد شد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، در خصوص توافق ایران با گروه 1+5 اظهار کرد: آنچه در روزهای اخیر رقم خورد، ماحصل 12 ساله تلاش دیپلمات‌های کشور بود که بر اساس مقتضیات زمان در هر دوره با طرف غربی مذاکره کردند.

ایرانپور افزود: خوشبختانه بعد از کش‌وقوس‌های فراوان امروز یک توافق خوب میان ایران و گروه 1+5 حاصل شد.

وی گفت: رعایت خطوط قرمز نظام اسلامی مبنای مذاکرات هسته‌ای بود و خوشبختانه با درایت تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، دنیا و کشورهای 1+5 حق مسلم ایران در داشتن انرژی هسته‌ای و حق غنی‌سازی کشورمان را به رسمیت شناختند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: درگذشته تحریم‌های ظالمانه‌ای علیه ایران وضع شد که اقتصاد ایران را تحت تأثیر قرارداد. تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران بر اساس مصالح نظام و منافع ملت به دنبال رفع تحریم‌ها بود. آنچه امروز رخ داد و آنچه ما خبر داریم آن است که تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران قهرمانانه بر منافع ایران پافشاری کردند.

ایرانپور تصریح کرد: مقام معظم رهبری خطوط قرمز نظام در مذاکرات هسته‌ای را به‌خوبی تعیین کردند و آنچه تاکنون در این مذاکرات رخ‌داده است، رعایت این خطوط قرمز بوده و طرف‌های غربی این موضوع را فهمیدند که فشار و تحریم آن‌چنان بردی ندارد.

وی ادامه داد: آنچه تاکنون از این مذاکرات خبردار شده‌ایم آن است که فشارها و تحریم‌ها علیه ایران از جمله تحریم‌های بانکی و اقتصادی به‌صورت یکجا با تصویب قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل لغو خواهد شد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز ایران به‌عنوان یک قدرت هسته‌ای به رسمیت شناخته ‌شده است و کشورهای غربی این موضوع را قبول کردند که سایت‌های هسته‌ای ایران ازجمله رآکتور آب‌سنگین اراک به کار خود همچنان ادامه دهند. البته امیدواریم طرف‌های غربی به توافقی که امروز با ایران کرده‌اند، پایبند باشند.

انتهای پیام

کد N892624