نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا:

ایران،‌نرمش قهرمانانه را به بهترین شکل عملیاتی کرد

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران در مذاکرات نرمش قهرمانانه را به بهترین شکل عملیاتی کرد.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران در مذاکرات نرمش قهرمانانه را به بهترین شکل عملیاتی کرد.

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: آمریکایی‌ها به شدت به توافق نیاز داشتند و می‌دانستند اگر توافق صورت نگیرد دموکرات‌ها دیگر در آمریکا آبرویی ندارند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: از طرف دیگر برخورد شفاف،مستدل و منطقی جمهوری اسلامی افکار عمومی جهان را به این سمت برد که ایران اهل مذاکره، منطق و استدلال است و غربی‌ها دبه در می‌آورند و حیله‌گری می‌کنند بر این اساس اگر توافق به سرانجام نمی‌رسید قطعا آمریکایی‌ها به عنوان مقصر شناخته‌ می‌شدند.

به گفته نقوی حسینی در صورت عدم دستیابی به توافق، دولت آمریکا‌ نمی‌توانست پاسخ رقبایشان را در داخل آمریکا و افکار عمومی جهان بدهد.

وی مقاومت و ایستادگی مردم ایران بر روی حقوق هسته‌ای و خطوط قرمز را مورد تاکید قرار داد و گفت: این مقاومت طرف مقابل را به زانو درآورد و تسلیم کرد؛ به همین دلایل مجبور شدند تا تمامی تلاش جهت رسیدن به توافق را انجام دهند.

نقوی حسینی ادامه داد: تیم مذاکره کننده ایران با خطوط قرمزی کاملا شفاف و مستدل مذاکرات را انجام داد و هیچ ابهامی را باقی نگذاشت. در واقع ایران در مذاکرات نرمش قهرمانانه را به بهترین شکل عملیاتی کرد و انعطاف‌های لازم را به خرج برد به همین دلیل کارنامه ما در افکار عمومی جهان خوب است.

انتهای پیام

کد N892575