سخنگوی آیت‌الله سیستانی: همسایگان عراق مرزها را به سوی تروریست‌های خارجی ببندند

عراق

سخنگوی آیت‌الله سیستانی از جامعه جهانی خواست تا عراق را به سلاح‌های پیشرفته بیشتری بمنظور کمک برای مبارزه با گروه تروریستی داعش مجهز کنند.

سخنگوی آیت‌الله سیستانی از جامعه جهانی خواست تا عراق را به سلاح‌های پیشرفته بیشتری بمنظور کمک برای مبارزه با گروه تروریستی داعش مجهز کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نوشته روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، شیخ عبدالمهدی کربلائی، سخنگوی آیت‌الله علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق در مصاحبه با این روزنامه انگلیسی از کشورهای همجوار خواست تا مرزهای خود را به روی داوطلبان خارجی که قصد ورود به عراق و سوریه برای پیوستن به تروریست‌های داعش یا جبهه النصره را دارند، ببندند.

این روزنامه افزود: با وجود اینکه کربلائی نام کشورهای مجاوری را که اجازه ورود تروریست‌ها به عراق و سوریه را می‌دهند ذکر نکرد، اما مقصود وی به احتمال زیاد ترکیه است که بیشترین میزان ورود تروریست‌ها از مرزهای این کشور است، چرا که وی در سخنان خود اظهار داشت برخی کشورها مانع از عبور تروریست‌های داعش از مرزهای خود نمی‌شوند.

کربلائی همچنین از جامعه جهانی خواست تا اقدامات جدی را علیه این کشورها بکار گیرد.

این روزنامه به نقل از کربلائی نوشت: ممانعت از ورود داوطلبان خارجی برای پیوستن به داعش باید در راس اولویت های جهان باشد و باید اقدامات جدی برای متوقف کردن ورود این افراد به عراق انجام شود.

این روزنامه انگلیسی نوشت: تنها مرز بین المللی که می تواند مانع از ورود آنها شود مرز مشترک ترکیه و سوریه است.

انتهای پیام

کد N892534