وکیلی: توافق هسته‌ای دستاورد کل نظام است

مذاكرات ايران و گروه 1 5

مدیر مسئول روزنامه ابتکار گفت : منتقدین توافق بدانند که توافق هسته‌ای دستاورد کل نظام است.

مدیر مسئول روزنامه ابتکار گفت : منتقدین توافق بدانند که توافق هسته‌ای دستاورد کل نظام است.

محمد علی وکیلی در گفت‌وگو باخبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: گام بعدی ایران پس از توافق این است که در پرتوی این توافق اقتصاد مقاومتی مبنای رفتار اقتصادی دولت در داخل کشور قرار گیرد؛ گروههای سیاسی با تکریم بیشتری رو به رو شوند و صداهای بیشتری در کشور از چارچوب قانون اساسی نظام اجازه پژواک داشته باشند.

وی ادامه داد: مردم هم نسبت به شعار همدلی باید با یکدیگر با مروت بیشتری رفتار کنند و حتما باید از تیم مذاکره کننده به عنوان تیم نماینده‌ی نظام و به عنوان قهرمان ملی یاد شود.

وکیلی گفت: چه این توافق انجام گرفت و چه نمی‌گرفت به خاطر مبارزه سرسختانه‌ای که تیم مذاکره‌کننده انجام دادند جایگاهشان جایگاه قهرمانان ملی است و باید مورد تکریم باشند. بایداز توافق به عنوان پیش درآمدی برای ارتقای سطح ایران در جایگاه بین‌المللی بهره ببرند، قاعدتا سطح روابط و مناسبات بین‌الملل ما افزایش چشم گیری خواهد کرد و با تجربه‌ای که از این مذاکرات به دست آمده برای حل دیگر مشکلات می‌توان استفاده بهینه برد.

این فعال سیاسی یاد آور شد:‌همه کسانی که تا روز توافق مخالف مذاکرات به حساب می‌آمدند انتقاداتشان محترم بوده و حتما هم در زمینه آفرینی برای توافق انتقاداتشان نقش مثبت داشته است، اما باید الان بدانند که توافق، توافق کلی نظام است. همه کسانی که به قانون اساسی عقیده دارند باید به توافق احترام بگذارند و توافق را به عنوان دستاورد مهم نظام در مقابل جهان بدانند و پس از توافق دیگر انتقاد و تخریب به دستاوردها جوانمردانه نیست.

انتهای پیام

کد N892466