جزئیات تازه درباره عامل تیراندازی در ایالت تنسی آمریکا

سیاسی

خبرگزاری رویترز طی گزارشی جزئیاتی تازه درباره محمد یوسف عبدالعزیز عامل قتل 5 نفر از نظامیان آمریکایی در ایالت تنسی منتشر کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رویترز نوشته است که محمد یوسف عبدالعزیز یک شب قبل از تیراندازی به سوی دو ساختمان نظامی در ایالت تنسی، در پیامکی به یکی دوستانش، حدیثی مذهبی درباره «اعلان جنگ» ارسال کرده بود.

این در حالی است که چهار تفنگدار دریایی آمریکایی در جریان تیراندازی محمد یوسف عبدالعزیز به یک مرکز احتیاطی نیروی دریایی روز پنجشنبه در ایالت تنسی کشته شدند و یکی از ملوانانی که در جریان این تیراندازی مجروح شده بود، بر اثر جراحات وارد شده در بیمارستان درگذشت.

این تیراندازی ها در ابتدا در مرکز سربازگیری و سپس یک ساختمان نیروی دریایی در شهر چاتانوگا در ایالت تنسی روی داده است. این خبر در حالی اعلام شده که پلیس آمریکا می گوید تحقیقات درباره محمد یوسف عبدالعزیز همچنان ادامه دارد.

دوست این مرد کویتی ساکن آمریکا گفته است که وی اهمیتی به پیام دریافت کرده از عبدالعزیز نداده بود. دیگر دوستان این مهاجم گفته اند که وی سال گذشته سفری به اردن داشته و بعد از آن به شدت از بمباران غزه توسط رژیم صهیونیستی و جنگ داخلی در سوریه انتقاد می کرده است.

این افراد می گویند محمدیوسف عبدالعزیز پس از این سفر 3 اسلحه متفاوت از طریق اینترنت خریداری کرده و از آنها برای تمرین تیراندازی استفاده می کرده است. طبق گزارش رسانه های آمریکایی محمد یوسف عبدالعزیز پدری فلسطینی داشته اما بیشتر دوران حیاتش را در آمریکا سپری کرده است.