۰
روحانی در گفتگوی تلفنی با امیر قطر:

دست به دست هم مانع فعالیت تروریست‌های تکفیری شویم

  • ۵۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رئیس جمهوری اسلامی ایران با تأکید توسعه همکاری‌های ایران و قطر گفت: همه باید دست به دست هم دهیم و مانع تداوم فعالیت‌ گروههای تروریستی و تکفیری شویم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز در تماس تلفنی امیر قطر با وی، با تاکید بر اینکه ایران آماده رایزنی با کشورهای دوست در منطقه از جمله قطر برای تقویت ثبات و امنیت منطقه است، گفت: رفاه و توسعه کشورهای منطقه، در گروی حفظ امنیت آنهاست و همه باید دست به دست هم دهیم و مانع تداوم فعالیت‌های گروههای تروریستی و تکفیری شویم.

وی افزود: ایران از دولت دوست و برادر قطر، انتظار دارد تلاش‌هایش را برای کاستن از تشنجات منطقه و حفظ ثبات آن بیشتر کند.

رئیس جمهور با تبریک متقابل عید سعید فطر به امیر قطر، به مساله توافق هسته‌ای میان ایران و ۱+۵ اشاره کرد و اظهار داشت: این توافق نشان داد که مسایل منطقه‌ای و اختلافات میان کشورها باید پای میز مذاکره حل و فصل شود.

روحانی با اشاره به اینکه این موفقیت هسته ای پس از سال‌ها ایستادگی، مقاومت و تحمل فشارها حاصل شد، گفت: ما هیچ تردیدی نداریم که این توافق به همان نسبت که برای مردم ایران مفید و موثر است، باعث تقویت امنیت و رفاه منطقه نیز خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت نخست ما بعد از این توافق، توسعه روابط با همسایگان از جمله کشور دوست و برادر قطر است، افزود: تردیدی ندارم در شرایط پس از توافق، به زودی شاهد روابط صمیمانه‌تر و توسعه بیشتر همکاری‌ها میان ایران و قطر خواهیم بود.

شیخ تمیم آل ثانی: توافق هسته‌ای ایران می‌تواند در حل بسیاری از مشکلات منطقه اثرگذار باشد

امیر قطر نیز در این تماس تلفنی، با تبریک عید سعید فطر به دکتر روحانی گفت: قطر از توافق هسته ای میان ایران و ۱+۵ بسیار خوشحال است و پیوسته بر این موضوع تاکید دارد که راه حل مشکلات منطقه، تنها از طریق گفتگو و طی مسیرهای مسالمت‌آمیز است.

«شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» با ستایش از نقش روحانی در پیشبرد این توافق هسته ای اظهار داشت: نقش شما در روند حل و فصل این موضوع بسیار ارزنده بود و اطمینان دارم که این توافق می‌تواند در حل بسیاری از مشکلات منطقه نیز اثرگذار باشد.

وی همچنین با محکوم کردن تروریسم در منطقه و تاکید بر نقش و جایگاه مهم ایران در حل و فصل مسایل منطقه‌ای گفت: ما معتقدیم همکاری کشورهای منطقه می‌تواند این معضل منطقه‌ای را از بین ببرد و دولت قطر نیز آماده ادامه تماس ها به ویژه با ایران، برای رفع این موضوع است.  

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.