در دیدار رهبری با مسوولان، سفیران کشورهای اسلامی و مردم

روحانی: سرداران دیپلماسی بر جنگ پیروز شدند

مذاكرات ايران و گروه 1 5, حسن روحاني, توافق جامع هسته‌اي

رییس‌جمهوری با تاکید بر این که امروز در صحنه دیپلماسی بین‌المللی گرد و غباری که توسط استکبار جهانی بر چهره جمهوری اسلامی ایران نشسته بود، زدوده شده و چهره مقاومت، استدلال، منطق و تعامل سازنده مردم ایران به خوبی نمایان است، گفت: ملت بزرگ ایران و دلاوران هشت سال دفاع مقدس روزی در جنگ پیروز و امروز سرداران دیپلماسی بر جنگ پیروز شدند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حسن روحانی، صبح شنبه در دیدار مقام معظم رهبری با مسوولان، سفیران کشورهای اسلامی و جمعی از اقشار مختلف مردم به مناسبت عید سعید فطر افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در سایه توان دیپلماسی خود توانست قدرت دیپلماتیک در برابر قدرت‌های بزرگ جهانی را به رخ همگان بکشد.

او با بیان این که امروز در دنیا هیچ کس نمی‌گوید که جمهوری اسلامی ایران شکست خورده، تسلیم شده و یا توافق غیرعزتمندانه داشته است، گفت: الحمدالله آن چه خواست ملت بزرگ ایران و مورد نظر مقام معظم رهبری بود، در مذاکرات هسته‌ای تا به این مرحله به دست آمده است.

روحانی تصریح کرد: این مرحله از توافق هسته‌ای آغازی برای مراحل بعدی است و نیازمند وحدت، انسجام و همچنین هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری در طی مراحل بعدی هستیم.

رییس‌جمهوری جهاد اکبر را لازمه ادامه راه مذاکرات هسته‌ای دانست و افزود: با جهاد اکبر است که منافع ملی پررنگ و منافح جناحی کم رنگ خواهد شد. با جهاد اکبر اخلاق بر قدرت و رفاقت بر رقابت پیشی می‌گیرد و هم‌چنین می‌توان مقاومت انجام و وحدت را به جای تفرقه نشاند.

وی با قدردانی از حمایت‌ها و هدایت‌های مقام معظم رهبری در طول مذاکرات هسته‌ای گفت: هر آن چه در این مذاکرات با حمایت همه گروه‌ها و جناح‌ها به‌دست آمد، به ملت بزرگ ایران تعلق دارد.

روحانی با اشاره به وضعیت ناگوار برخی کشورهای مسلمان در منطقه گفت: امروز ندای حمایت از مظلومان و ایستادگی در برابر تروریسم نیز از سوی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان طنین‌انداز است.

رییس جمهوری تاکید کرد: متاسفانه امسال رمضان بسیار سختی را برای مردمان عراق، سوریه، یمن، افغانستان و پاکستان شاهد بودیم و ان‌شاءالله روزی فرا رسد که ماه رمضان برای همه دنیای اسلام امن باشد.

او در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به صبر و مقاومت۱۲ ساله ملت بزرگ ایران در برابر قدرت‌های جهانی گفت: دولت تدبیر و امید بر اساس نقشه راه مقاومت، اراده و آرای مردم، هدایت‌های مقام معظم رهبری و با حمایت همه ارکان نظام و قوا و هم‌چنین مجاهدت و فداکاری سرداران دیپلماسی توانست حقوق ملت بزرگ ایران را بر کرسی ظفر بنشاند.

رییس جمهوری با اشاره به زیاده‌خواهی‌های قدرت‌های جهانی در طول سالیان گذشته گفت: آن‌هایی که تاکنون می‌گفتند جمهوری اسلامی ایران تخلف کرده است و لذا حق غنی‌سازی ندارد و هم‌چنین به‌دلیل قطعنامه‌های سازمان ملل، تحریم‌ها قانونی است، به این نتیجه رسیدند که سیاست تحمیل و فشار به شکست منتهی شده و باید این سیاست را کنار گذاشته و به جای تخاصم، تفاهم و به جای منازعه، مفاهمه را برگزینند.

روحانی در ابتدای سخنانش با تبریک عید سعید فطر به همه مسلمانان جهان به‌ویژه ملت ایران و مقام معظم رهبری، رمضان را ماه آزمون ایمان، ایستادگی صبر و بالاتر از همه ماه میهمانی خدا توصیف کرد و گفت: ماه رمضان با عید فطر پایان می‌پذیرد و این بدان معناست که همه ما بعد از این ماه به فطرت پاک خود بازگشته‌ایم.

انتهای پیام
کد N892222