در دیدار مسئولان نظام با رهبر انقلاب؛

روحانی: جهاد اکبر لازمه ادامه راه مذاکرات هسته‌ای است

سیاسی

رئیس جمهور جهاد اکبر را لازمه ادامه راه مذاکرات هسته ای دانست و گفت: با جهاد اکبر است که منافع ملی پررنگ و منافح جناحی، کم‌رنگ خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز شنبه در دیدار مقام معظم رهبری با مسئولان، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از اقشار مختلف مردم به مناسبت عید سعید فطر، با تاکید بر اینکه امروز در صحنه دیپلماسی بین المللی گرد و غباری که توسط استکبار جهانی بر چهره جمهوری اسلامی ایران نشسته بود، زدوده شده و چهره مقاومت، استدلال، منطق و تعامل سازنده مردم ایران به خوبی نمایان است، گفت: ملت بزرگ ایران و دلاوران هشت سال دفاع مقدس روزی در جنگ پیروز و امروز سرداران دیپلماسی بر جنگ پیروز شدند.

وی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در سایه توان دیپلماسی خود توانست قدرت دیپلماتیک در برابر قدرت های بزرگ جهانی را به رخ همگان بکشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز در دنیا هیچ کس نمی‌گوید که جمهوری اسلامی ایران شکست خورده، تسلیم شده و یا توافق غیرعزتمندانه داشته است، اظهار داشت: الحمدالله آنچه خواست ملت بزرگ ایران و مورد نظر مقام معظم رهبری بود، در مذاکرات هسته ای تا به این مرحله به دست آمده است.

وی تصریح کرد: این مرحله از توافق هسته ای، آغازی برای مراحل بعدی است و نیازمند وحدت، انسجام و همچنین هدایت‌‌های داهیانه مقام معظم رهبری در طی مراحل بعدی هستیم.

روحانی جهاد اکبر را لازمه ادامه راه مذاکرات هسته ای دانست و افزود: با جهاد اکبر است که منافع ملی پررنگ و منافح جناحی کم‌رنگ خواهد شد.

رئیس جمهور ادامه داد: با جهاد اکبر اخلاق بر قدرت و رفاقت بر رقابت پیشی می‌گیرد و همچنین می‌توان مقاومت انجام و وحدت را به جای تفرقه نشاند.

وی با قدردانی از حمایت ها و هدایت‌های مقام معظم رهبری در طول مذاکرات هسته‌ای گفت: هر آنچه در این مذاکرات با حمایت همه گروهها و جناح‌ها بدست آمد، به ملت بزرگ ایران تعلق دارد.

ندای حمایت از مظلومان و ایستادگی مقابل تروریسم از ایران طنین انداز است

روحانی با اشاره به وضعیت ناگوار برخی کشورهای مسلمان در منطقه گفت: امروز ندای حمایت از مظلومین و ایستادگی در برابر تروریسم نیز از سوی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان طنین‌انداز است.

رئیس جمهوری تاکید کرد: متاسفانه امسال رمضان بسیار سختی را برای مردمان عراق، سوریه، یمن، افغانستان و پاکستان شاهد بودیم و ان‌شاءالله روزی فرا رسد که ماه رمضان برای همه دنیای اسلام امن باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صبر و مقاومت ۱۲ ساله ملت بزرگ ایران در برابر قدرت های جهانی گفت: دولت تدبیر و امید بر اساس نقشه راه مقاومت، اراده و آرای مردم، هدایت های مقام معظم رهبری و با حمایت همه ارکان نظام و قوا و همچنین مجاهدت و فداکاری سرداران دیپلماسی توانست حقوق ملت بزرگ ایران را بر کرسی ظفر بنشاند.

رئیس جمهور با اشاره به زیاده‌خواهی های قدرت جهانی در طول سالیانه گذشته گفت: آنهایی که تاکنون می‌گفتند جمهوری اسلامی ایران تخلف کرده است و لذا حق غنی‌سازی ندارد و همچنین به دلیل قطعنامه های سازمان ملل، تحریم ها قانونی است، به این نتیجه رسیدند که سیاست تحمیل و فشار به شکست منتهی شده و باید این سیاست را کنار گذاشته و به جای تخاصم، تفاهم و به جای منازعه، مفاهمه را برگزینند.

روحانی در ابتدای سخنان خود با تبریک عید سعید فطر به همه مسلمانان جهان به ویژه ملت ایران و مقام معظم رهبری، رمضان را ماه آزمون ایمان، ایستادگی صبر و بالاتر از همه ماه میهمانی خدا توصیف کرد وگفت: ماه رمضان با عید فطر پایان می‌پذیرد و این بدان معناست که همه ما بعد از این ماه به فطرت پاک خود بازگشته‌ایم.