دادگاه کیفری بین‌المللی به دنبال تحقیق درباره حمله رژیم صهیونیستی به ناوگان آزادی غزه

قضات دادگاه کیفری بین‌المللی از دادستانهای این دادگاه خواستند در تصمیمی که پیش از این درخصوص عدم تحقیق درباره حمله سال 2010 کماندوهای رژیم صهیونیستی به ناوگان آزادی نوار غزه گرفتند، تجدید نظر کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از روزنامه تودی زمان، در سال 2010 کماندوهای ارتش رژیم صهیونیستی کشتی‌های ناوگان آزادی نوار غزه را که هدفشان شکستن محاصره اقتصادی ناجوانمردانه این منطقه و اعطای کمکهای انسانی به مردم غزه بود هدف حمله قرار دادند که در جریان آن 9 فعال ترک حامی غزه کشته شدند.

قضات دادگاه کیفری بین‌المللی در حکمی گفتند،‌ دادستانهای این دادگاه باید در نتیجه‌ای که سال گذشته میلادی گرفته و عنوان کردند، جرایم ارتکابی مربوط به حمله سال 2010 کماندوهای اسرائیلی شدت و سطح کافی برای آن که هدف تحقیق قرار گیرند را ندارند، تجدید نظر کنند.

این حکم در حالی مطرح شد که خشم اسرائیل را در پی داشت. اسرائیل حکم اخیر دادگاه کیفری بین‌المللی را محکوم کرد و گفت که چنین حکمی موجب انحراف این دادگاه از هدف واقعی‌اش درخصوص تحقیق درباره جنایتهای گسترده می‌شوند.

با وجود آنکه دادستانهای این دادگاه ممکن است بار دیگر به این نتیجه برسند که لزومی به انجام تحقیق درباره حمله سال 2010 اسرائیل به ناوگان آزادی غزه وجود ندارد اما آنها باید استدلالهایی جدید برای پشتیبانی از این نتیجه پیدا کنند.

انتهای پیام

کد N892170