پیشروی ارتش سوریه و کردها در حسکه و لاذقیه/ کشته شدن 40 فرد مسلح در الزبدانی

سیاسی

منابع سوری از پیشروی ارتش سوریه و کردها در شهر حسکه و لاذقیه و از پای در آمدن 40 فرد مسلح به دست ارتش و حزب‌الله لبنان در شهر الزبدانی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، منابع سوری اعلام کردند که یگان‌های حمایتی کرد و ارتش سوریه در حال حاضر تروریست‌های داعش در شهر حسکه را محاصره کرده و درگیری‌هایی میان آنها در اطراف منطقه تل البارود واقع در غرب این شهر رخ داده است.

در حال حاضر داعش تلاش می‌کند تا مسیر امدادرسانی خود را از سمت جنوب غربی شهر حسکه باز کند تا کمک‌ها و مهمات به بخش جنوبی این شهر برسد که داعش در پی حمله اخیر خود کنترل آن را در دست گرفته است.

یگان‌های حمایتی کرد با همکاری ارتش سوریه توانستند به زندان الاحداث و شرکت برق در ورودی شهر حسکه و مناطق دیگری در ورودی‌های جنوبی این شهر برسند تا بتوانند تروریست‌های داعش در جنوب این شهر را به طور کامل محاصره کنند.

شهر حسکه بزرگترین شهر در شمال شرقی سوریه است و به مناطقی تقسیم می‌شود که هریک از این مناطق به طور جداگانه توسط دولت سوریه و مقامات محلی کرد اداره می‌شود.

ارتش سوریه همچنین کنترل روستاهای بیت زیفا، بیت خضور و تعدادی از ارتفاعات استراتژیک در حومه شمالی لاذقیه را در دست گرفت.

به گفته منابع نظامی یگان‌های ارتش با همکاری نیروهای داوطلب مردمی کنترل کامل کوه‌های السندیان، الرحملیه و المقطرانیه را پس از درگیری‌های شدید با داعش در دست گرفته‌اند.

حملات ارتش سوریه موجب از پای در آمدن تعداد زیادی از تروریست‌های النصره و فرار ده‌ها تن از آنها به سمت مناطق مرزی با ترکیه شد.

همچنین در عملیات ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان در شهر الزبدانی 40 فرد مسلح از پای در آمده و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان از مدت‌ها پیش عملیاتی را برای آزادسازی این شهر که در حومه دمشق واقع است آغاز کرده‌اند. آزادسازی این شهر موجب بسته شدن راه‌های حمایت از افراد مسلح از الزبدانی به سمت ارتفاعات عرسال لبنان می‌شود.

انتهای پیام

کد N892092