بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه‌های بین المللی:

عدم تغییر سیاست ایران در مقابل آمریکا/ حمایت از دوستان منطقه‌ای

سیاسی

فرمایشات مقام معظم رهبری در خطبه های امروز نماز عید سعید فطر بازتاب گسترده ای در رسانه های بین المللی داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه های امروز نماز عید سعید فطر بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت. ایشان فرمودند سیاست ایران در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد و همان طور که بارها تکرار کردیم ما با آمریکا در مورد مسائل گوناگون مذاکره نداریم.

ایشان درباره توافق هسته ای اخیر میان ایران و کشورهای ۱+۵ نیز تصریح کردند: چه این متن تصویب شود و چه نشود، به حول قوه الهی اجازه هیچ گونه سوء استفاده ای از آن داده نخواهد شد. اجازه خدشه در اصول اساسی نظام اسلامی به کسی داده نخواهد شد. قابلیت های دفاعی و حریم امنیت کشور به فضل الهی حفظ خواهد شد. جمهوری اسلامی در زمینه حفظ قابلیت های دفاعی و امنیتی خود هرگز تسلیم زیاده خواهی دشمن نمی شود.

مقام معظم رهبری در ادامه افزودند: چه این متن تصویب شود و چه تصویب نشود، ما از حمایت دوستانمان در منطقه دست نخواهیم کشید، از ملت مظلوم فلسطین، از ملت مظلم یمن، از ملت و دولت سوریه، از ملت و دولت عراق، از مردم مظلوم بحرین و مجاهدان صادق مقاومت در لبنان و فلسطین همواره مورد حمایت ما خواهند بود.

المنار

شبکه تلویزیونی المنار با پخش سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی به طور کامل به نقل از ایشان نوشت: سیاست ما در قبال دولت مستکبر آمریکا هرگز تغییر نخواهد کرد و ایران در برابر زیاده خواهی های دشمنان هرگز سر تسلیم فرو نخواهد آورد.

العهد

پایگاه خبری العهد لبنان نیز فرمایشات رهبری را در بخش اخبار مهم خود منتشر کرد و نوشت: امام خامنه ای خطاب به باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا فرمودند: کشورهای ۱+۵ ناگزیر شدند حقوق هسته ای ایران را به رسمیت بشناسند و سانتریفیوژها به فعالیت خود ادامه خواهند داد. شما باید از خواب بیدار شوید و به واقعیت اعتراف کنید، اشتباهات بسیاری وجود دارد و شما همچنان مرتکب آنها می شوید و ایران هر روز قدرتمند تر از قبل می شود.

اسکای نیوز

اسکای نیوز عربی نیز در بخش اخبار خارومیانه و شمال آفریقا خود به انتشار فرمایشات رهبری به صورت هدفمند و مغرضانه پرداخت و نوشت: آیت الله خامنه ای سیاست های آمریکا را مورد تهاجم قرار داد و به حمایت از شورشیان حوثی متعهد شد.

المیادین

شبکه تلویزیونی المیادین نیز اظهارات مقام معظم رهبری را به صورت لحظه به لحظه منتشر کرد و به نقل از ایشان نوشت: ما از هیچ جنگی استقبال نمی کنیم اما اگر جنگی رخ دهد کسی که در آن شکست خواهد خورد آمریکا است.

النشره

پایگاه خبری النشره نیز ضمن پخش خبر آغاز نماز عید سعید فطر در مصلی امام خمینی به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی به صورت مستقل در قسمت اخبار مهم خود به انتشار فرمایشات ایشان پرداخت و نوشت: تایید و تصویب توافق هسته ای از طریق اقدامات قانونی خواهد بود و چه این توافق امضا شود یا نشود ایران هرگز از حمایت دوستان خود در یمن، سوریه، عراق و دیگر مبارزان در فلسطین و لبنان دست بر نخواهد داشت.

العربیه

شبکه تلویزیونی العربیه نیز که به رویکرد ضد ایرانی مشهور است فرمایشات رهبری را در صفحه اصلی خود منتشر کرد و به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: توافق هسته ای با قدرت های بزرگ دنیا هرگز سیاست ایران را در قبال دولت زورگو و قلدر آمریکا و نیز سیاست حمایت ایران از دوستان خود در منطقه را تغییر نخواهد داد.

این رسانه در ادامه به نقل مقام معظم رهبری نوشت: ایران معتقد است دین اسلام تولید و نگهداری سلاح هسته ای را حرام می داند.

الجزیره

این رسانه نیز به پخش سخنان رهبری به صورت کوتاه اکتفا کرد و به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: رهبران آمریکا تلاش می کنند ایران را به زانو دربیاورند. ایران خواهان جنگ نیست اما اگر این امر رخ دهد آمریکا متضرر خواهد شد.

سومریه نیوز

این رسانه عراقی در قسمت اخبار منطقه ای خود فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی را منتشر کرد و نوشت: نمی توان به برخی کشورهای ۱+۵ در اجرای توافق هسته ای با ایران اعتماد کرد. ایشان در سخنان خود به این کشورها درباره نقض توافق هسته ای هشدار داد.

الحیات

این رسانه سعودی نیز در صفحه اصلی خود با این تیتر به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: سیاست ایران در قبال زورگویی آمریکا هرگز تغییر نخواهد کرد.