آیت الله جوادی آملی:

مسئولان آمریکایی روی قبر ۷۰ میلیون انسان بی‌گناه ایستاده‌اند

سیاسی

دماوند - مرجع عالیقدر جهان تشیع گفت:‌ آمریکا نظیر ایران و سایر کشورهای متمدن دارای تمدن نیست و اگر قد مسئولان آمریکایی بلند است به دلیل ایستادن بر روی قبر ۷۰ میلیون انسان بی گناه است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در خطبه های نماز عید سعید فطر در روستای احمدآباد شهرستان دماوند اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماهی است که انسان ها دوباره احیا می شوند.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع افزود: ماه مبارک رمضان به ويژه شب های پرفیض قدر روز احیای حیات انسان ها است.

وی با تبریک عید سعید فطر ادامه داد: در عید سعید فطر خداوند پاداش یک ماه روزه داری و بندگی را به انسان می دهد که ایمان کامل و عاقبت به خیری بهترین پاداشی است که خداوند اعطا می کند که امیدواریم نصیب همه مسلمانان شود.

آیت الله العظمی جوادی آملی در ادامه به موضوع مذاکرات هسته ای ایران اشاره کرد و گفت: دین اسلام همواره بر روی دایره عقل تأکید داشته و همواره جهان را به عملکرد عقلانی دعوت کرده است.

وی اضافه کرد: حضور ایران در مذاکرات هسته ای نشان دهنده رویکرد عقلانی جمهوری اسلامی ایران است زیرا جنگ نشان دهنده قدرت در دنیا نیست.

وی متذکر شد: تأکید جمهوری اسلامی ایران بر خطوط قرمز خود و ایستادگی بر سر آرمان های انقلاب سبب شد تا طرف مقابل در مذاکرات تسلیم شود و حال امید می رود که آمریکایی ها به تعهدات خود پایبند باشند.

آیت الله جوادی آملی گفت: موفقیت دولت در مذاکرات هسته ای مرهون حمایت ها و هدایت های مقام معظم رهبری بوده که  سربلندی ایران اسلامی را بار دیگر به ارمغان آورد.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع یادآور شد: امروز امید آن می رود که با مذاکرات هسته ای و توافق انجام شده صلح در منطقه خاورمیانه ایجاد شود.

این استاد برجسته حوزه علمیه گفت: امروز مردم به دنبال صلح و آرامش هستند و امید می رود که با روند مذاکرات هسته ای، شاهد جنگ افروزی آمریکا که در سالیان متمادی در کشورهایی نظیر عراق صورت گرفت نباشیم.

 وی بیان داشت:‌آمریکا نظیر ایران و سایر کشورهای متمدن دارای تمدن نیست و اگر قد مسئولان آمریکایی بلند است به دلیل ایستادن بر روی قبر میلیون انسان بی گناه است.

گفتنی است صبح شنبه نماز پرشکوه عید سعید فطر به امامت آیت الله العظمی جوادی آملی و با حضور پرشور مردم متدین و انقلابی دماوند در حسینیه احمدآباد این شهرستان برگزار شد.