"پیروزی استقامت، شکست تحریم"

منصوری آرانی: انتقادات به برجام نباید موجب سواستفاده دشمنان شود

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه باید تیم منسجم و تخصصی پاسخ منتقدان را بدهد گفت که منتقدان به توافق هسته‌ای باید منافع ملی را سرلوحه کار قرار دهند چون نباید منافع جناحی جلوی پای منافع ملی ذبح شود.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه مذاکرات یک داد و ستد است گفت: طبیعی است که اکنون و بعد از به سرانجام رسیدن مذاکرات برخی جریانات سیاسی تلاش می‌کنند داده‌ها را بزرگنمایی کرده و بر روی آن مانور دهند به طوری که این موضوع را القا کنند که در قبال داد‌ه‌ها چیزی عاید کشور نشده است.

وی افزود: در این شرایط دولت باید تیم تخصصی را آماده کند تا بتواند پاسخ منتقدین را بدهد. از طرف دیگر رسانه‌ها باید در دسترس کسانی قرار گیرند که معتقدند آنچه به دست آوردیم از نمره بالاتری نسبت به آنچه داده‌ایم برخوردار است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: بعد از بیانیه لوزان دولت برای پاسخ به منتقدان عملکرد خوبی نداشت که اگر آن چند نفر نیز وارد عرصه دفاع از بیانیه لوزان و تلاش تیم مذاکره کننده نمی‌شدند تقریبا میدان برای طرف مقابل باز بود و آن‌ها بدون مشکل و مانعی به دنبال عرض اندام در دانشگاه‌ها و صدا و سیما بودند که این موضوع را جا بیندازند که تیمی خائن قرارداد خیانتکارانه‌ای را بسته است.

منصوری آرانی ادامه داد: دولت باید از شرایط پیش آمده بعد از بیانیه لوزان درس بگیرد و به صورت منطقی دستاوردهای حاصله از تفاهم اخیر را تشریح کند و پاسخ منتقدان را بدهد چون در غیر اینصورت مجددا دلواپسان عرصه را در دست می گیرند.

وی با بیان اینکه دلواپسان افرادی دارای بلوغ سیاسی بالا هستند گفت: با عنایت به در پیش بودن دو انتخابات مجلس و ریاست جمهوری این افراد تمامی تلاش را به کار می‌برند تا فضا را به نفع خود تغییر دهند؛ لذا چاره آن است که فضای منطقی و سالمی برای طرح بحث‌ها و انتقادات به تفاهم وجود داشته باشد. تیم و افرادی که کاملا به موضوعات اشراف داشته و در جلسات توجیهی در وزارت خارجه و سازمان انرژی اتمی از جزئیات مطلع باشند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه در مقطع فعلی باید همه در بیان انتقادات و تحلیل‌هایشان هشیاری لازم را داشته باشند گفت: انتقادات نباید طوری مطرح شود که دشمن از آن برای طرح زیاده‌خواهی‌هایش استفاده کند. باید به آن‌ها این موضوع را بیان کرد که ممکن است اطلاعات و مطالبی که مطرح می‌کنند مورد سواستفاده دشمنان قرار گیرد. حال اینکه موضوع هسته‌ای منافع ملی کشور است.

منصوری آرانی در پایان تاکید کرد: منافع ملی باید سرلوحه کار همه تحلیلگران به خصوص منتقدان قرار گیرد و نباید منافع جناحی جلوی پای منافع ملی ذبح شود. مهم آن است که همه توجیه شوند که می‌خواهند در رابطه با چه چیزی انتقادات‌شان را مطرح کنند.

انتهای پیام

کد N891923