دنیس راس:

کافی نیست که تنها بگوییم تمام گزینه ها روی میز است

سیاسی

مشاور سابق باراک اوباما در امور ایران اظهار داشت که واشنگتن باید برای ایجاد قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی در برابر ایران به تل آویو تجهیزات لازم را بدهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دنیس راس در گفتگو با پایگاه اخبار دفاعی اظهار داشت: برای اینکه یک گزینه قابل اعتنای نظامی داشته باشیم، کافی نیست که فقط بگوییم تمام گزینه ها روی میز است بلکه باید اقدامات صریح تری انجام دهیم.

وی در مورد اولین نشانه ها از تلاش دولت اوباما برای متقاعد کردن متحد قدیمی خود در منطقه خاورمیانه گفت که حامی ایده فراهم کردن تسلیحات نظامی برای رژیم صهیونیستی است به گونه ای که بتواند به تاسیسات هسته ای ایران حمله کند.

به نوشته پایگاه اینترنتی اخبار دفاعی منظور دنیس راس از به کار بردن واژه «صریح»، انتقال و فروش بمب افکن های B-۵۲ به رژیم صهیونیستی است که می تواند ۳۰ هزار پوند مواد منفجره را با خود حمل کند. راس گفته است که بازدارندگی به سوالی بسیار مهم بعد از اجرایی شدن توافق هسته ای با ایران تبدیل خواهد شد.

ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، انگلیس، فرانسه، چین و آلمان در روز سه شنبه ۲۳ تیرماه به توافقی نهایی با ایران برای حل و فصل نهایی موضوع هسته ای دست یافتند ولی رژیم صهیونیستی با این توافق مخالف بوده و آن را اشتباهی تاریخی توصیف می کند.

مشاور سابق اوباما در امور ایران تصریح کرده است: عمر این توافق ۱۵ ساله است و بعد از آن ایران به طور قانونی کشوری در آستانه هسته ای شدن تبدیل می شود؛ بنابراین قبل از آنکه این ۱۵ سال به پایان برسد، اسرائیل باید به این قابلیت دست یابد.

وی پیشنهاد داده است که خلبانان صهیونیست می توانند برای آموزش به آمریکا بروند؛ همچنین حتی اگر توافقی برای انتقال بمب افکن های پیشرفته آمریکایی صورت نگیرد، بازهم تل آویو نیاز دارد تا تجهیزات نظامی خود را به روز کند.