100 سفیر و دیپلمات آمریکایی به اوباما نامه نوشتند

ایرنا نوشت:

بیش از 100 سفیر و دیپلمات پیشین آمریکایی با ارسال نامه ای به 'باراک اوباما' رئیس جمهوری این کشور توافق هسته ای با ایران را نقطه عطفی دانسته و از کنگره خواستند آن را تصویب کند.

به نوشته روزنامه آمریکایی 'نیویورک تایمز'، دیپلمات های پیشین آمریکایی در این نامه نوشته اند: بدون این توافق جامع که بعد از مدت ها مذاکره به دست آمده است، خطرهای امنیتی پیش روی آمریکا و متحدانش در منطقه بسیار زیاد بود.

آنها افزوده اند: این توافق شایسته حمایت کنگره است و اکنون کنگره فرصت دارد تا نشان دهد می تواند در این زمینه اقدام کند.

در حالیکه ایران و گروه 1+5 بعد از نزدیک به 22 ماه مذاکره و 18 روز گفت وگوهای پی در پی در وین، سرانجام 23 تیر (13 ‍ژوئن) توانستند در وین به جمع بندی مذاکرات دست یابند، کاخ سفید عصر پنج شنبه از دیدار اوباما با 'عادل الجبیر' وزیر امور خارجه عربستان امروز (جمعه) دیدار کند.

از جمله امضا کنندگان این نامه می توان به 'ریچارد بوچر' سخنگوی چند وزیر امور خارجه آمریکا، 'رایان کروکر' سفیر پیشین آمریکا در افغانستان، عراق، سوریه، کویه، پاکستان و لبنان در دوران ریاست جمهوری 'جرج بوش' و 'بیل کلینتون' اشاره کرد.

'نیکلاس برنز' قائم مقام پیشین وزیر امور خارجه آمریکا و 'دانیل کورتزر' سفیر پشین آمریکا در مصر نیز این نامه را امضا کرده اند.

5252

کد N891668