اشتاینمایر در کوبا بهبود روابط را دنبال می‌کند

سیاسی

وزیر خارجه آلمان سفر دو روزه خود به کوبا را که با هدف از سرگیری روابط با هاوانا صورت گرفته بود، امروز به پایان می‌رساند.

وزیر خارجه آلمان سفر دو روزه خود به کوبا را که با هدف از سرگیری روابط با هاوانا صورت گرفته بود، امروز به پایان می‌رساند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانک والتر اشتاینمایر، وزیر خارجه آلمان اولین وزیر خارجه آلمانی است که از زمان اتحاد آلمان در سال 1990 به کوبا سفر می‌کند. اشتاین‌مایر در روز اول سفر خود چندین توافق سیاسی و اقتصادی با همتای کوبایی خود به امضا رساند.

وزیر خارجه آلمان در این سفر از ایجاد پایه جدیدی در روابط برلین – هاوانا استقبال و توافقی در زمینه افزایش همکاری‌ها با کوبا امضا کرد.

وزیر خارجه آلمان همچنین روز گذشته (پنجشنبه) با اسقف هاوانا دیدار و از بخش‌های تاریخی این شهر بازدید کرد.

وی قرار است با چندین تن از وزرا، تجار و هنرمندان کوبایی دیدار کند.

کوبا و آلمان با وجود تنش‌های سیاسی بین این سال‌ها رابطه تجاری خود را حفظ کرده بودند همچنین در طول سال 2014 حدود 124 هزارآلمانی به کوبا سفر کرده‌اند.

پیش از اشتاینمایر، ورنر مولر، وزیر اقتصاد آلمان بود که در سال 2001 به هاوانا سفر کرد.

اتحادیه اروپا در سال 2003 روابط خود با کوبا را به دلیل سرکوب خبرنگاران و فعالان مدنی در این کشور متوقف کرد اما این اتحادیه از ماه آوریل سال گذشته با هدف تشویق هاوانا به ایجاد وضعیتی بهتر در این کشور در تلاش است تا روابطش با آن را از سر گیرد.

انتهای پیام

کد N891585