مرکل اشک دختر فلسطینی را درآورد صدایش در شبکه‌های اجتماعی درآمد

سیاسی

صحنه‌ای که آنگلا مرکل دختر نوجوان فلسطینی را که با خطر اخراج از آلمان رو به روست به گریه انداخت در تمامی صفحات اجتماعی منتشر شده است.

صحنه‌ای که آنگلا مرکل دختر نوجوان فلسطینی را که با خطر اخراج از آلمان رو به روست به گریه انداخت در تمامی صفحات اجتماعی منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ریم، نوجوان 13 ساله فلسطینی در گفتگو با صدراعظم آلمان گفت: من مثل هر کسی دیگری در زندگیم اهدافی دارم. می‌خواهم به دانشگاه بروم. این هدفی است که می‌خواهم به آن برسم.

دختر نوجوان برای مرکل توضیح داد آرزو دارد بتواند در آلمان تحصیل کند و با خانواده‌اش که از چهار سال پیش در آلمان به سر می برند زندگی کند.

اما با وجود پناهندگی، این خانواده با خطر بازگردانده شدن به اردوگاه پناهجویان در لبنان رو به رو هستند. این دختر نوجوان گفت این شرایط به شدت وی را آزرده کرده است.

مرکل در پاسخ این دختر گفت: من درک می کنم اما سیاست بسیار سخت گیرانه است. همه می دانند در اردوگاه پناهجویان فلسطینی در لبنان هزاران تن زندگی می‌کنند. اگر ما هم اکنون بگوییم همه شما می توانید به اینجا بیایید نمی توانیم همه چیز را کنترل کنیم. همچنین کسانی هستند که ناگزیر باید اینجا را ترک کنند.

چند لحظه بعد دختر نوجوان به گریه افتاد. آنگلا مرکل به سوی او رفت تا به او تسلی بدهد.

منتقدین آنگلا مرکل این اقدام وی را نشانه سازش ناپذیری او می دانند.

این سخنان مرکل واکنش‌های تند و شدیدی در شبکه‌های اجتماعی داشت.

انتهای پیام

کد N891577