برکناری مدیر امنیتی قاهره در پی حوادث اخیر

سیاسی

در پی حمله به دادستان کل مصر که به کشته شدن وی و زخمی شدن چند تن از محافظانش انجامید، وزارت کشور مصر، رییس اداره امنیتی قاهره را برکنار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، مجدی عبدالغفار، وزیر کشور مصر روز پنج شنبه با صدور حکمی برکناری اسامه بدیر، رییس دستگاه امنیتی قاهره را اعلام و خالد عبدالعال را به عنوان جانشین وی تعیین کرد.

یک منبع امنیتی در مصر به خبرگزاری آناتولی، گفت که برکناری بدیر به خاطر کوتاهی در تامین امنیت دادستان کل مصر صورت گرفته است.

وی افزود: تحقیقات صورت گرفته در خصوص حمله اخیر به خودروی دادستان مصر نشان داد که کوتاهی‌های امنیتی آشکاری صورت گرفته و همکاری لازم میان نیروهای ویژه حراست و مدیریت امنیت قاهره وجود ندارد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود: بدیر در خصوص نحوه ورود خودرویی که در مقابل سفارت ایتالیا منفجر شده بود نیز هیچ توضیحی برای گفتن نداشته است. انفجار این خودرو به تخریب بخش‌هایی از ساختمان سفارت ایتالیا شد.

مصر در دوره‌های اخیر شاهد تعدادی عملیات تروریستی بوده که مسئولیت بیشتر آنها را گروهی تحت عنوان "ولایت سینا" که وابسته به داعش است بر عهده گرفته است.

انتهای پیام

کد N891533