تردید کوبا نسبت به دست کشیدن واشنگتن از سیاست "تغییر رژیم"

سیاسی

یک مقام وزارت امور خارجه کوبا می‌گوید هاوانا هنوز متقاعد نشده که واشنگتن از سیاست تغییر رژیم در این کشور دست برداشته باشد.

یک مقام وزارت امور خارجه کوبا می‌گوید هاوانا هنوز متقاعد نشده که واشنگتن از سیاست تغییر رژیم در این کشور دست برداشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، در حالی که کوبا و آمریکا قرار است روز دوشنبه مناسبات دیپلماتیک خود را پس از دشمنی‌های بلند مدت احیا کنند ، هاوانا اعلام کرد واشنگتن باید برای بهبود کلی مناسبات ، از سیاست تغییر رژیم دست بردارد.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در اجلاس سران کشورهای آمریکایی در پاناما پس از دیدار مستقیم با رائول کاسترو، رئیس جمهوری کوبا در ماه آوریل ، در کنفرانس خبری گفت : ما درباره کوبا به فکر تغییر رژیم نیستیم.

اما گوستاو ماچین، معاون وزیر خارجه کوبا در امور آمریکا در جمع خبرنگاران گفت : باید از اظهارات رئیس جمهوری آمریکا تقدیر کرد اما باید دید در عمل چه اتفاقی می‌افتد.

وی افزود : ما شاهد چیزی که نشانه تغییر عملی باشد نبوده‌ایم.

مناسبات دیپلماتیک کوبا و آمریکا روز دوشنبه احیا خواهد شد و دفاتر حافظ منافع در واشنگتن و هاوانا تا سطح سفارتخانه ارتقا خواهد یافت.

ماچین تاکید کرد کوبا با حضور 500 میهمان و هیئتی به سرپرستی برونو رودریگز وزیر امور خارجه این کشور مراسمی در واشنگتن بر گزار خواهد کرد و این مقام اولین وزیر امور خارجه کوبا خواهد بود که از سال 1959 میلادی تاکنون سفر رسمی به آمریکا خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N891476