«بثنیه شعبان» :

توافق هسته ای نقش ایران در مبارزه با تروریسم را برجسته تر می کند

سیاسی

مشاور سیاسی و رسانه ای ریاست جمهوری سوریه گفت توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵ باعث می شود ایران نقش مهمتری در مبارزه با تروریسم در سطح منطقه و جهان ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بثینه شعبان در گفتگو با شبکه بی بی سی عربی عنوان کرد: ما از امضای توافقنامه هسته ای بسیار خوشحالیم چرا که این توافق تحولی اساسی و محوری برای آینده منطقه و جهان به شمار می رود.

وی افزود: ایران به عنوان کشوری که پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای را امضا کرده است، این آمادگی را دارد که توان مسالمت آمیز خود را افزایش دهد و برای حل و فصل عادلانه و مسالمت آمیز تمام مسائل ملت های منطقه و جهان تلاش کند.

مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهوری سوریه در مورد تاثیر توافقنامه هسته ای ایران بر مسائل منطقه ای به ویژه تحولات سوریه در آینده گفت: ایران همیشه در کنار مسائل عادلانه ملت ها و آزادی و استقلال آنها ایستاده است.

وی تاکید کرد: این توافق باعث می شود ایران به دور از فشارهای بین المللی که ده ها سال در معرض آن بود، استقلال کامل خود را حفظ کند، ایران اولین کشوری است که اهمیت کمک به ملت ها علیه تروریسم، مجازات و تحریم را درک می کند، بنابراین نقش این کشور در شرق و غرب در زمینه همکاری برای تحقق صلح، عدالت و ثبات در منطقه خاورمیانه و جهان مثبت خواهد بود.

بثیه شعبان با بیان اینکه دمشق از سلاح های هسته ای رژیم صهیونیستی و سلاح های کشتار جمعی در منطقه نگران است، ابراز امیداواری کرد این توافقنامه اقدامی واقعی در راستای تحقق خاورمیانه عاری از سلاح های کشتار جمعی باشد به گفته وی این سیاست سوریه، ایران و روسیه و سیاست بسیاری از کشورهای جهان به غیر از طرفداران رژیم صهیونیستی است.