مطالبات اتحادیه انجمن‌های اسلامی پیرو خط امام در شرایط پساتحریم

تحريم,تشکلهای دانشجویی

انجمن‌های اسلامی عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) به مناسبت توافق هسته‌ای ژنو بیانیه‌ای برای مطالبات جامعه در شرایط پس از لغو تحریم ها صادر کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، این انجمن ها از دولت و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط گشایش در سیاست داخلی به وسیله گسترش آزادی مطبوعات، فعالیت مدنی و انتخابات فراگیر با حضور همه سلیقه های درون نظام و همچنین رشد و توسعه اقتصادی درون‌زا را از طریق سیاست اقتصادی تولید محور، حذف مثلث ربا، رانت و فساد اقتصادی و استقرار دولت رفاهی در شرایط پساتحریم خواستار شده‌اند.

در این بیانیه ضمن تقدیر از دولت و هیات مذاکره‌کننده ایرانی آمده است: خبر مسرت‌بخش پایان مناقشه ده ساله هسته ای، با ابزارِ گفتگو و منطق، به دست فرزندان انقلاب اسلامی موجی از شور و امید را در میان آحاد مردم به ارمغان آورده است که فرصت بی نظیری برای همدلی و همراهی مردم با بخش های مختلف حاکمیت را فراهم کرده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: پس از رفع تحریم ها مجدداً منابع مالی فراوانی ناشی از فروش نفت و مبادلات اقتصادی به درون کشور سرازیر می شود. اگر همچون سال های گذشته از این منابع سرشار به نحو احسن استفاده نشود، عملا رفع تحریم ها هیچ سودی برای نظام اقتصادی کشور نداشته است بنابرین لازم است با اتکا به اقتصاد درونزا ساختار های غلط اقتصادی کشور نیز اصلاح شوند.

انتهای پیام

کد N891144