کشته شدن 48 داعشی از جمله چندین فرمانده در عملیات رمادی

جنگ,عراق,داعش

به دنبال سه عملیات ویژه نیروهای عراقی علیه مواضع داعش در غرب الرمادی، بیش از 48 داعشی از جمله چند تن از فرماندهان این گروه تروریستی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری المسله عراق، گروه اطلاعاتی "الصقور" عراق امروز (پنج شنبه) اعلام کرد، بیش از 48 عضو داعش از جمله چند تن از فرماندهان برجسته‌ این گروه مانند ابوهاجر النجدی، تبعه مراکشی و مسئول مرکز نظامی داعش در "ولایت فرات" ابوعبد، تبعه عربستانی ومسئول امور تجهیزات داعش در این ولایت و نیز ابوخلیفه دیگر تبعه عربستانی عضو داعش و مسئول امور دینی عاملان انتحاری این گروه در سه عملیات ویژه نیروهای مشترک عراقی و بمباران جنگنده‌های ائتلاف در شهر القائم، واقع در غرب الرمادی و 110 کیلومتری غرب بغداد کشته شدند.

گروه اطلاعاتی "الصقور" عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: در این سه عملیات ویژه علیه کاروان متشکل از ده‌هاخودروی زرهی که برخی بمب‌گذاری شده و در حال انتقال چند تن از فرماندهان داعش از جمله شش عامل انتحاری بودند این کاروان به طور کامل منهدم شد.

در این بیانیه ضمن اشاره به کشته شدن ابوهاجر الشیشانی، ابویاسر السوری و ابونمر اللیبی عنوان داشت: عملیات پس از ورود خودروهای زرهی حامل تروریست‌ها از سوریه به شهر القائم در تاریخ 13 ژوئیه و با اطلاعات دقیق گروه الصقور آغاز شد.

از جمله مهمترین تروریست‌هایی که در این عملیات کشته شدند ابورضوان تبعه عراقی عضو داعش و مسئول تجهیز عاملان انتحاری به اسلحه و مواد منفجر بود همچنین ابوقاسم سوری عامل انتحاری، ابراهیم ابوقسورة، نماینده شمال بغداد و ابومحمد الخضرمی، طراح عملیات انتحاری در بغداد و دیگر شهرهای عراقی کشته شدند.

انتهای پیام

کد N891052