قائم مقام وزیر خارجه:

جهان اسلام چاره‌ای جز همکاری برای حل مشکلات خود ندارد

سیاسی

قائم مقام وزیر امور خارجه گفت: جهان اسلام چاره‌ای جز چنگ‌زدن به ریسمان الهی و همکاری و همفکری برای حل مشکلات خود ندارد و باید بدانیم مشترکات ما بیشتر از اختلافات‌مان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مرتضی سرمدی شامگاه چهارشنبه در مراسم ضیافت افطاری سفرای کشورهای اسلامی با تبریک ماه مبارک رمضان به لزوم همبستگی و همیاری هر چه بیشتر میان مسلمانان اشاره کرد و با ابراز تأسف از بروز مشکلاتی همچون خشونت و افراطی‌گری در جهان اسلام که متاسفانه به نام دین هم صورت می‌گیرد به توطئه‌های دشمنان مشترک همچون رژیم صهیونیستی اشاره و نسبت به حفظ هوشیاری همه کشورهای اسلامی در قبال این توطئه‌ها هشدار داد.

سرمدی مسأله فلسطین و قدس شریف را همچنان مسأله اول جهان اسلام دانست و رژیم صهیونیستی را ریشه همه تندروی‌ها در جهان اسلام خواند.

قائم مقام وزیر امور خارجه در بخش دیگری از سخنان خود در جمع سفرای کشورهای اسلامی به توافق هسته‌ای اخیر ایران با قدرت‌های جهانی اشاره کرد و افزود: ما از ابتدا معتقد بودیم این یک بحران ساختگی و غیرضروری بوده و باید با مذاکره به آن پایان داد و خوشحالیم که آن را با موفقیت به پایان رساندیم و وارد فاز بعدی آن شدیم.

سرمدی ضمن برشمردن اهم دستاوردهای ایران در این توافق، آن را الگویی برای حل همه بحران‌های غیر ضروری خواند.

در ابتدای این مراسم سفیر فلسطین در ایران به عنوان مقدم السفرای مقیم ایران ضمن تبریک پیروزی جمهوری اسلامی به دولت و ملت ایران و شخص وزیر امور خارجه در توافق هسته‌ای با قدرت‌های جهانی، موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران را موفقیت همه کشورهای اسلامی خواند.

این مراسم با برپایی نماز مغرب و عشاء و صرف افطاری پایان یافت.

انتهای پیام

کد N890805