صادق خرازی:

دور کردن تهدید از کشور وظیفه هر دولت و ملتی است

مذاكرات ايران و گروه 1 5

نماینده سابق ایران در سازمان ملل متحد گفت: دور کردن تهدید از کشور وظیفه هر دولت و ملتی است و تیم مذاکره کننده هسته‌ای توانست با تلاش های شبانه روزی خود به این مهم جامه عمل بپوشاند.

نماینده سابق ایران در سازمان ملل متحد گفت: دور کردن تهدید از کشور وظیفه هر دولت و ملتی است و تیم مذاکره کننده هسته‌ای توانست با تلاش های شبانه روزی خود به این مهم جامه عمل بپوشاند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، سید محمد صادق خرازی در ضیافت افطار حزب ندای ایرانیان در تبریز که با حضور فعالان اصلاح طلب استان برگزار شد گفت: توافق هسته‌ای نتیجه مجاهدت‌های شبانه روزی خردمندان در نظام دیپلماسی کشور تحت منویات مقام معظم رهبری است.

وی افزود: ایران از امروز راه بزرگی را آغاز کرد و برای مردم کشور و حتی سایر کشورها ثابت شد که با فرهنگ گفتگو و مذاکره در جهان می توان حقوق مسلم یک ملت را استیفا کرد.

وی با بیان اینکه در هشت سال گذشته ادبیات تند، تلخ و سخره آمیز تمدن و تاریخ ملت ایران را در عرصه جهانی به بازی گرفته بود، ادامه داد: موفقیت هسته ای که امروز شاهد آن هستیم می تواند ایران امروز ما را با دیروزش متمایز کند.

نماینده سابق جمهوری اسلامی در سازمان ملل اضافه کرد: هیچ ایرانی علاقه ندارد که به بهانه های واهی، مردمش در انزوا قرار بگیرد.

خرازی تصریح کرد: مردم به دنبال تغییر و تحول هستند و در انتخابات 92 ثابت کردند که می خواهند سره را از ناسره جدا کنند .

وی اظهار کرد: ادبیاتی که بخواهد برای کشور، انزوا پدید آورد و مردم و دولت را با گرفتاری و مشکل مواجه کند دیگر کارساز نیست و منطق و عقلانیت می تواند ایران امروز را با جهان امروز پیوند دهد.

مشاور ارشد ریاست دولت اصلاحات در ادامه سخنان خود همه آحاد ملت ایران را در مجاهدت 12 ساله هسته ای سهیم دانست و افزود: مردم همیشه در صحنه و پیروز ایران ثابت کردند که با مقاومت خود توانستند به یکی از مهم ترین اهداف خود یعنی برخورداری از دانش و تکنولوژی هسته ای دست یافته و قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی را افزایش دهند.

به گفته خرازی مهم ترین آرمان اصلاح طلبی این است که جمهوری اسلامی ایران برای همیشه تاریخ در عرصه جهانی بدرخشد.

رییس حزب ندای ایرانیان از دانش هسته‌ای به عنوان یک دانش مهم و ضروری برای همه کشورها نام برد و ادامه داد: ما را تحریم کردند چون تهمت ساخت بمب اتمی را به ما نسبت می دادند در حالی که نمی دانستند و نمی دانند بمب اتم، قدرت بازدارندگی ایجاد نمی کند و اگر با ساخت بمب اتمی می شد که اقتدار و قدرت بازدارندگی نظامی افزایش یابد، اتحادیه جماهیر شوروی فرو نمی‌ریخت.

خرازی با اشاره به نقش مهم و حساس مقام معظم رهبری در روند مذاکرات جمهوری اسلامی با قدرت های جهانی افزود: اگرپشتیبانی مردم و رهبری در مذاکرات را نداشتیم امروز شاهد کسب این دستاورد موفقیت آمیز نبودیم.

وی در بخشی از سخنان خود گفت : دور کردن تهدید از کشور وظیفه هر ملت و دولتی است .

وی با تبیین مشکلات خارجی و داخلی کشور ادامه داد: دولت تمامی تلاش خود را به کار گرفته که در عرصه بین الملل، مشکلات کشور را یکی پس از دیگری رفع کند ولی در عرصه داخلی نباید فراموش کنیم که در هشت سال گذشته بر این سرزمین چه اتفاقاتی افتاد ؟یادمان باشد که با چه ادبیاتی می خواستند در صحنه جهانی مدیریت کنند ؟ یادمان باشد چگونه قدرت مردم و قدرت بازدارندگی نظام را کاهش دادند ؟

خرازی افزود: شخصی که گفت " دختر 14 ساله ای در خانه با قابلمه هم می تواند غنی سازی کند " بزرگترین توهین به تاریخ علم در عصر حاضر را رقم زد و محاکمه چنین فردی به خاطر سخنان نامعقولش، حق تاریخی ملت ایران است .

وی خطاب به دولت نهم و دهم گفت: آن هایی که تحریم ها را کاغذ پاره دانسته و قدرت بازدارندگی ایران را کاهش دادند، خدمت به این مردم شریف نکردند.

وی در بخشی از سخنان خود افزود: احمدی نژاد تمام شد و محال است دوباره به صحنه سیاسی و قدرت بازگردد.

رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه مردم ایران، خدمات رییس دولت اصلاحات در این کشور را فراموش نمی کنند ادامه داد: اصلاحات زنده است چون انقلاب و امام زنده است.

خرازی، عدالت، آزادی، استقلال و دموکراسی را مهم‌ترین شعارهای ملت ایران دانست و گفت: مردم ایران بیش از دو قرن است که در راستای اعتلای اندیشه مردم‌سالاری تلاش می کنند و نقش آذربایجان را که زادگاه آزادی، تحول و پیشرفت در تاریخ ایران اسلام است را فراموش نمی کنند.

وی افزود: آذربایجان با تفکر اصلاحات پیوند و وحدت عمیقی دارد .

وی با تاکید بر لزوم افزایش وحدت میان احزاب و صفوف اصلاح طلب ادامه داد: اصلاحات با وحدت، گفتگو، مذاکره و تحمل یکدیگر زنده خواهد ماند.

نماینده سابق جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت : اگر خدایی نکرده به وحدت میان اصلاح طلبان خدشه ای وارد شود خطر تفکر احمدی نژادیسم نظام سیاسی کشور را به شدت تهدید خواهد کرد.

خرازی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید مجدد بر لزوم وحدت بیش از پیش اصلاح طلبان، به دست آوردن بیشترین کرسی در مجلس را اولویت مهم حزب اصلاحات عنوان کرد و گفت: باید مجلسی پدید آید که زینت جمهوری اسلامی بوده و در راستای منافع ملی تلاش کند نه مجلسی که با پول های کلان دولتمردان و در راستای کسب منافع شخصی ایجاد شود.

انتهای پیام

کد N890608