کشته شدن 8 نظامی اوکراینی به دست جدایی‌طلبان

مقامات امنیتی کی‌یف امروز (چهارشنبه) اعلام کردند، جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه در شرق اوکراین یکی از شدیدترین حملات خود را از زمان امضای توافق آتش‌بس در این کشور آغاز کرده‌اند که در 24 ساعت گذشته منجر به کشته شدن هشت سرباز اوکراینی و زخمی شدن 16 تن دیگر شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت ملی اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد: در 24 ساعت گذشته شاهد یکی از شدیدترین گلوله‌باران‌ها علیه خاک اوکراین از زمان امضای توافق آتش بس مینسک بودیم. هشت سرباز اوکراینی در این مدت کشته شده و 16 تن نیز زخمی شدند.

این میزات تلفات بالاترین تلفات نیروهای اوکراینی در عرض یک روز در پنج هفته گذشته است.

شورای امنیت ملی اوکراین همچنین اعلام کرد، نیروهای شورشی در شرق کشور با توپ‌های 152 میلی‌متری مواضع ارتش اوکراین را بمباران کرده‌اند اما مشخص نکرد که این بمباران‌ها علیه چه منطقه‌ای صورت گرفته‌اند.

در بیانیه این شورا عنوان شد: تحولات اخیر نشان دهنده تلاشی دیگر از سوی روسیه و عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی آنان برای از بین بردن توافق آتش‌بس مینسک و از سرگیری خصومت‌های فعال نظامی هستند.

سازمان ملل برآورد کرده بیش از 6500 تن که اکثر آنها غیرنظامی هستند، در درگیری‌ها در شرق اوکراین که از آوریل 2014 آغاز شده، کشته شده‌اند.

انتهای پیام

کد N890589