براساس نتایج یک نظر سنجی؛

بیش‌تر شیعیان لبنان با مشارکت حزب‌الله در جنگ سوریه موافقند

حزب‌الله

موسسه "هیا بنا" لبنان نظرسنجی را در میان شیعیان این کشور انجام داده که نشان می‌دهد 7 / 78 درصد آن‌ها مشارکت حزب‌الله در جنگ سوریه را تایید می‌کنند.

موسسه "هیا بنا" لبنان نظرسنجی را در میان شیعیان این کشور انجام داده که نشان می‌دهد 7 / 78 درصد آن‌ها مشارکت حزب‌الله در جنگ سوریه را تایید می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه عربی 21، در این نظرسنجی که با مشارکت 1000 شهروند لبنانی صورت گرفت سوالاتی در خصوص حساسیت اوضاع منطقه و لبنان و اوضاع شیعیان در زمان کنونی شده است.

در خصوص اوضاع لبنان و حزب‌الله 2 / 57 درصد معتقدند که خطر تکفیری‌ از جمله مهمترین خطراتی است که شیعیان با آن مواجهند. 5 / 61 درصد می‌گویند که به رهبری مشخص برای تامین آینده‌ای بهتر برای فرزندانشان اعتماد دارند. 9 / 69 درصد از این افراد سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان و 2 / 17 درصد نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان را به عنوان رهبری برای تامین آینده فرزندشان انتخاب کردند.

اما در خصوص مشاله مشارکت حزب‌الله لبنان در جنگ سوریه 7 / 78 درصد مشارکت حزب‌الله را تایید کرده و 9 / 79 درصد معتقدند که مشارکت حزب‌الله در سوریه باعث می‌شود که آن‌ها احساس آرامش کنند.

9 / 61 درصد از شیعیان لبنانی نیز معتقدند که آن‌ها یک مساله واحد با علویان سوریه، شیعیان عراق و حوثی‌های یمن دارند.

مساله بارزی که در این نظرسنجی دیده می‌شود بدبینی نسبت به آینده سیاسی و اقتصادی لبنان و نگرانی نسبت به اوضاع شیعیان است. 3 / 81 درصد معتقدند که اوضاع درست پیش نمی‌رود و دیدگاه خوش بینانه‌ای ندارند. 66 درصد معتقدند که اوضاع مالی شان بدتر از سال 2014 است.

این نظرسنجی شامل ساکنانی از جنوب لبنان، بیروت و استان البقاع است.

انتهای پیام

کد N890576