ادامه پاکسازی شهر الزبدانی سوریه توسط ارتش و نیروهای مقاومت

سیاسی

نیروهای حزب الله لبنان به کمک نیروهای ارتش سوریه همچنان با گذشت یک هفته از آغاز عملیات پاکسازی شهر «الزبدانی» سوریه از حضور تروریست‌ها، روند پاکسازی این شهر از چند محور بویژه از محورهای جنوبی، غربی و

به گزارش خبرگزاری مهر، نیروهای حزب الله لبنان روز سه‌شنبه پس از پاکسازی منطقه الزلاح و مناطق اطرافش، به سمت منطقه السلطانی واقع در جنوب الزبدانی پیشروی کرده و شب گذشته نیز موفق شدند این منطقه را بطور کامل پاکسازی کنند.

بر اساس این گزارش، عناصر تروریستی گروهک‌های «احرار الشام» و «جبهه النصره» بعد از فرار شب گذشته از منطقه السلطانی، شماری از عناصر خود را جهت باز پس گیری منطقه السلطانی واقع در جنوب شهر به سمت میدان برق در نزدیکی مسجد «الهدی» را روانه کردند.

این گزارش حاکی است که رزمندگان حزب الله لبنان پس از آگاهی از تحرکات تروریست‌ها، در اطراف میدان السلطانی مخفی شده و اطراف آن را مین‌گذاری کردند. به محض ورود ترویست‌ها مین‌ها را منجر کرده و موفق شدند با نصب کمینی ده‌ها تن از آنها را از پای در آورند. در جریان این کمین شماری از تروریست‌ها زخمی شدند.

با پاکسازی منطقه السلطانی و بازپس گیری میدان برق و خیابان مجاور آن راه اصلی ارتباط تروریست‌ها با منطقه «المضایا» بطور کامل قطع شد. در چند روز گذشته ده‌ها تن از تروریست‌ها از ترس حملات نیروهای حزب الله از مرکز و جنوب شهر السلطانی به سمت المضایا فرار کرده بودند.

درگیری‌های شدیدی بین تروریست‌های موجود در شهر بر سر تسلیم شدن یا ادامه جنگ بوجود آمده و در برخی مناطق شدت چشمگیری یافته است و حتی تعدادی از افراد مسلح که قصد فرار از شهر را داشته‌اند توسط سایر تروریست‌ها دستگیر و اعدام شده‌اند.