تشکر روحانی از میزبان مذاکرات هسته​ ای/ رئیس جمهور اتریش به تهران می​ آید

پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشت:

رییس جمهوری، پیام مذاکرات هسته ای را حل و فصل مسائل پیچیده جهانی از طریق مذاکره و تفاهم دانست و تاکید کرد: بی تردید توافق هسته ای ایران با قدرتهای جهانی، توافقی برد-برد برای همه طرفهای مذاکره کننده بود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، در گفت و گوی تلفنی با رییس جمهوری اتریش، روابط تهران-وین را خوب و دوستانه توصیف و تصریح کرد: توافق هسته ای ایران با ۱+۵ زمینه را برای گسترش و توسعه روابط میان تهران-وین فراهم خواهد کرد.

رییس جمهوری با بیان اینکه توافق تاریخی هسته ای ایران با نام پایتخت اتریش گره خورده است و با قدردانی از تلاشهای دولت این کشور برای میزبانی نشستهای مختلف مذاکرات هسته ای در وین، گفت: اتریش میزبان خوبی برای برگزاری مناسب اجلاسهای متعدد جهانی و بین المللی است.

روحانی با اشاره به سفر آتی ریس جمهوری اتریش به تهران اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از این سفر استقبال می کند؛ سفری که زمینه ساز تقویت بیش از پیش همکاریهای دوجانبه میان تهران - وین خواهد بود و روابط دو کشور را وارد مرحله نوینی می کند.

دکتر روحانی با قدردانی از رییس جمهوری اتریش به دلیل تبریک پیشاپیش عید سعید فطر به ایرانیان مسلمان و بویژه دولت جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امیدوارم این عید بزرگ بر همه مسلمانان جهان مبارک و مایه برکت و خیر باشد.

هانس فیشر رییس جمهوری اتریش نیز در این مکالمه تلفنی با ابراز خرسندی از پایان مثبت مذاکرات هسته ای ایران و قدرت های جهانی گفت: بی تردید نتیجه این مذاکرات برای جهان و بویژه روابط دو کشور آثار و پیامدهای بسیار مثبتی خواهد داشت.

رییس جمهوری اتریش با تقدیر از تلاشهای شبانه روزی هیات مذاکره کننده ایرانی برای به ثمر رساندن مذاکرات هسته ای، تصریح کرد: توافق هسته ای به خوبی نشان داد که می توان مهم ترین مسائل جهانی را از طریق گفتگو و روشهای صلح آمیز حل کرد.

وی همچنین پیشاپیش فرا رسیدن عید بزرگ فطر را به همه ایرانیان مسلمان و دولت جمهوری اسلامی ایران تبریک و تهنیت گفت.

در این مکالمه تلفنی در خصوص اهمیت "همایش بین المللی ایران واروپا: سرمایه گذاری وتجارت" که هفته آینده در پایتخت اتریش برگزار می شود، نیز تبادل نظر به عمل آمد.

2727

 

 

کد N890479