تاکید آیت‌الله امینی بر معرفی دقیق تشیع راستین و واقعی شیعه

شیعه

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از تداوم اختلافات، تخریب وحدت و معرفی چندگانه اسلام در کشور انتقاد کرد.

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از تداوم اختلافات، تخریب وحدت و معرفی چندگانه اسلام در کشور انتقاد کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ منطقه قم، آیت‌الله امینی در دیدار آیت پیمان مسوول دبیرخانه و اعضای دبیرخانه شورای دین پژوهان کشور گفت: این که با برگزاری چند همایش و کنفرانس و ارائه گزارش‌های آن به مسوولان گمان کنیم اسلام و انقلاب را صادر و گرایش به اسلام و بیداری اسلامی را ایجاد کرده‌ایم تصور درستی نیست بلکه مهم آن است که بدانیم از معرفی اسلام چه کسی بیشترین بهره‌برداری را می‌کند و به عبارتی کدام اسلام معرفی می‌شود.

وی ادامه داد: هم اکنون در فرانسه و انگلستان، اسلام دومین دین است، در آلمان و دیگر کشورها هم گرایش خوبی به اسلام وجود دارد اما ما نباید چشم‌های خود را ببندیم چرا که واقعیت این است که در حال حاضر از موج اسلام گرایی که ما ایجاد کردیم وهابیت بیشتر از خود ما بهره‌برداری می‌کند.

وی گفت: هم اکنون اسلام بیشتر از ناحیه وهابیت شناخته و معرفی می‌شود، چرا که ما منابع کافی مالی، امکانات و کتاب‌های مفید به زبان خارجی برای معرفی شیعه نداریم و سرمایه گذاری مناسبی در این زمینه انجام نمی‌دهیم.

امینی ضمن تشکر از دبیرخانه دین پژوهان کشور به لحاظ برگزاری دهمین مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر حوزه دین گفت: انتظاری برای برگزاری این مراسم و تجلیل نداشتم و از زحمات شما و همکارانتان هم تشکر می‌کنم و درباره فعالیت‌های بعدی در این زمینه هم توقعی ندارم و هر کدام از کارهای بنده که در مسیر اهداف و کارهایتان است و صلاح می‌دانید اقدام کنید.

وی بیان کرد: همایش برگزار شده هم به لطف خدا خوب بود،‌ اما از صدا و سیما گله دارم و معتقدم که وظیفه خودش را در زمینه اطلاع رسانی این مراسم به درستی انجام نداد.

امینی در ادامه لزوم انجام پژوهش‌های درون دینی و تحقیق و پژوهش در موارد موجود در بحث دین و عقاید دینی را از جمله مسائلی دانست که لازم است دبیرخانه دین پژوهان در دستور کار خود قرار دهد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن انتقاد شدید و ابراز نگرانی از معرفی چندگانه اسلام در کشور گفت: هم اکنون معرفی دقیق، روشن و واحدی از تشیع راستین و واقعی شیعه، حتی در میان علما و حوزه علمیه قم که پرچمدار تشیع است نداریم و هر کس این مذهب را با نگاه خاص خود معرفی می‌کند و حتی گاهی دیده می‌شود نویسندگان، مداحان، علما، سخنرانان و منبری‌ها یکدیگر را تکذیب می‌کنند و این وضعیت واقعا دردناک است و موجب می‌شود بسیاری از جوانان با این تناقض‌ها منحرف شوند.

وی ادامه داد: لازم است دین پژوهان برای این مشکل وارد کار شوند، حقایق را روشن کنند، جلوی افکار مختلف را بگیرند و راه حلی برای این مشکل پیدا کنند، چرا که اگر ما در دورانی که نظام جمهوری اسلامی حاکم است نتوانیم تشیع را به درستی معرفی کنیم واقعا جای تاسف دارد.

انتهای پیام

کد N890360