گزارش گشت‌های رمضانی تعزیرات حکومتی تهران

تعزيرات حكومتي

رئیس گشت‌های مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران از تشکیل 1377 پرونده تخلف در طی 27 روز گشت مشترک ویژه ماه مبارک رمضان خبر داد.

رئیس گشت‌های مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران از تشکیل 1377 پرونده تخلف در طی 27 روز گشت مشترک ویژه ماه مبارک رمضان خبر داد.

امید شهرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در مورد آخرین آمار عملکرد گشت های رمضانی تعزیرات حکومتی، گفت: با گذشت 27 روز از ماه مبارک رمضان 369 گشت سیار انجام شد که در این گشت ها از 5 هزار و 287 واحد بازرسی به عمل آمد. بازرسی های صورت گرفته بیشتر مربوط به مواد غذایی بوده است.

وی ادامه داد: در این تعداد بازرسی، یک هزار و 377 پرونده نیز تشکیل و طبق قانون در محل رسیدگی شده است، البته در گشت ها و بازرسی های صورت گرفته یک هزار و 941 واحد صنفی بدون تخلف گزارش شده اند. این هم موجب خرسندی مجموعه تعزیرات حکومتی استان تهران شده و هم جای تقدیر و تشکر از واحدهای صنفی رعایت کننده قوانین و مقررات را دارد.

رئیس گشت های مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: از آنجا که تعزیرات حکومتی به دنبال پرونده سازی نیست، یک هزار و 969 واحد صنفی تنها با دریافت تذکر لسانی اقدام به تغییر رویه و انجام تکالیف صنفی خود کرده اند.

شهرآبادی میزان کل محکومیت ریالی صادر شده در 27 روزی که از ایام ماه مبارک رمضان می‌گذرد را یک میلیارد و 768 میلیون و 574 هزار و 180 ریال اعلام کرده است.

وی عمده تخلفات را مربوط به مسائل بهداشتی، گران فروشی و عدم درج قیمت عنوان کرد.

انتهای پیام

کد N890359