سردار دهقان:

قدرت دفاعی نیروهای مسلح، جرات هرگونه اقدامی را از دشمن گرفته است

سیاسی

وزیر دفاع گفت: قدرت دفاعی نیروهای مسلح و قابلیت های پژوهشی و تولیدی صنایع دفاعی که با بهره مندی از دانش و دانشمندی متخصصان کشورمان به وجود آمده، جرات هرگونه اقدام شیطنت آمیز را از دشمن سلب کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، در آستانه عید سعید فطر و به دنبال توافق هسته ای جمهوری اسلامی ایران با ۱+۵ سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع مدیران و کارکنان وزارت دفاع طی سخنانی با تبریک عید سعید فطر و  توافق هسته ای به محضر رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، ریاست محترم جمهور و ملت رشید ایران، گفت: این توافق ضمن اثبات صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، یک بار دیگر مقاومت، صلابت، وحدت و انسجام دولت و ملت برای تامین منافع ملی بر پایه همدلی و همزبانی را به منصه ظهور رساند.

دهقان همچنین با تشکر از تلاش مجدانه و هوشیاری و هوشمندی تیم مذاکره کننده هسته ای به سرپرستی ظریف، تصریح کرد: مواضع اصولی تیم مذاکره کننده که بر اساس عقل و منطق و مبانی حقوقی شناخته شده، استوار است موجب شد چهره صلح طلب، عدالت خواه و عزتمند جمهوری اسلامی ایران با درخشندگی هرچه تمام تر در سطح جهانی و افکار عمومی نشان داده شود.

وزیر دفاع در ادامه گفت: صنایع دفاعی وزارت دفاع اصولا بر محور خوداتکایی و قطع وابستگی شکل گرفته و تا هر زمانی تحریم ها یا محدودیت ها ادامه یابد، صنایع دفاعی ما قادر خواهند بود نیازمندی‌های دفاعی کشور را متناسب با پاسخ به تهدیدات احتمالی تامین کنند.

وی افزود: بی تردید استحکام و قدرت دفاعی نیروهای مسلح، حضور و مقاومت ملت سلحشور ایران و قابلیت های پژوهشی و تولیدی صنایع دفاعی که با بهره مندی از دانش و دانشمندی متخصصان کشورمان به وجود آمده، همانگونه که تاکنون جرات هرگونه اقدام شیطنت آمیز را از دشمن سلب کرده، در آینده نیز این روند مقتدرانه ادامه خواهد داد.  

دهقان در پایان گفت: این موفقیت ها و دستاوردهای بزرگ و افتخار آفرین به برکت و عظمت خون شهیدان، مقاومت و صبوری خانواده معظم شهدا و رشادت های ملت شریف ایران و در پرتو رهنمودها و تدابیر حکیمانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری به دست آمده است که باید با همدلی و همزبانی و  با روحیه و کار جهادی مسیر عزت، اقتدار و پیشرفت ایران اسلامی را تداوم بخشیده تا ملت ما و جهانیان هرروز شاهد فتح قله های رفیع تر پیروزی و موفقیت باشند.