خجسته در نطق میان‌دستور:

دولت برای دوران پس از مذاکرات هسته‌ای برنامه‌ریزی داشته باشد

سیاسی

رئیس کمیسیون شوراها با اشاره به پایان یافتن مذاکرات هسته‌ای گفت: دولت برای دوران بعد از مذاکرات هسته ای به‌خصوص با بکارگیری سرمایه‌های آزاد شده در زیرساخت‌های اقتصادی باید برنامه‌ریزی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر خجسته، نماینده مردم همدان و فامنین در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی و در نطق میان‌دستور، با بیان اینکه به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای که امروز با موفقیت حق مردم را ادا کرده اند، خدا قوت می گوییم، اظهار داشت: امروز با مقاومت ۳۷ ساله مردم ایران در برابر تمام زیاده‌خواهی‌ها و با وحدت و همدلی میان تمام مسئولان و مردمی که تاریخ نظیر آنها را ندیده است، مشاهده می کنیم که موفقیت ها را یکی پس از دیگری کسب می کنند.

وی افزود: کسب این موفقیت ها به گونه ای است که قدرتمندترین یا ثروتمندترین کشورهای جهان در گروه ۱+۵ در برابر جمهوری اسلامی زانو می زنند و در مذاکرات هسته ای، ۱+۵ در یک طرف و جمهوری اسلامی در طرف دیگر قرار می گیرد.

خجسته تصریح کرد: دنیا این صحنه ها را می بیند و تحلیل می کند و جمهوری اسلامی قدرتمندانه پیش خواهد رفت و بیداری اسلامی نیز سراسر کشورهای اسلامی را در بر خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، با اشاره به شرایط پس از مذاکرات هسته ای تاکید کرد: به مسئولان محترم اعلام می کنیم که برای بعد از مذاکرات باید برنامه ریزی داشته باشند؛ به ویژه برای بکارگیری سرمایه های آزاد شده برای تولید، اشتغال، ازدواج و بهبود زیرساخت های اقتصادی باید تلاش شود.

وی ادامه داد: انشاءالله با این قدرت و درخشندگی ایران اسلامی، سران کشورهایی مانند عربستان سعودی که امروز مردم یمن را به خاک و خون می کشند، به زودی به خواری و ذلت کشیده خواهند شد.

تذکر به وزرای آموزش و پرورش و بهداشت

خجسته در ادامه با تذکر به وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: همانطور که وعده داده اید، به موقع وعده ها و قول های خود را ادا کنید و حق فرهنگیان محترم را عملی کنید.

نماینده مردم همدان همچنین در تذکری به وزیر بهداشت گفت: در طرح تحول نظام سلامت و حقوق مبتنی بر عملکرد، به حقوق پرستاران عزیز توجه شود که شبانه‌روز کار می کنند و زحمت می کشند.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس همچنین با تاکید بر ضرورت توجه دولت به بازنشستگان که فشارهای اقتصادی بر دوش آنها قرار دارد، خاطرنشان کرد: افزایش حقوق ها ناچیز و گرانی ها بالا است، بنابراین توجه بیش از پیش دولت به معیشت مردم لازم و ضروری است.