انتقادات تند نادران به روحانی و لاریجانی

الیاس نادران نماینده تهران در نطق امروز خود گفت که احتمالا مجلس در بررسی و تصویب توافقنامه هسته ای دور می​خورد.

به گزارش خبرآنلاين، وي با اشاره به نطق امروز رئيس مجلس، ابراز تعجب کرد که او چطور فرصت کرده متن مطول توافقنامه هسته اي ايران و 1+5 را بخواند و بر اساس آن اظهارنظر کند. او در ادامه سخنانش گفت: سابقه برخورد ريس مجلس با اين موضوع نشان مي دهد که احتمالا اين بار نيز مجلس دور خواهد خورد. در صورتيکه گرفتن اختيارات مجلس و تضعيف جايگاه آن به نفع هيچ کس نيست. حتي شوراي عالي امنيت ملي هم نمي تواند اختيارات مجلس را محدود کند. همه توافقنامه هاي بين المللي بايد به امضا و تصويب مجلس برسد. اما آنچه در لوزان مورد موافقت قرار گرفت، کي مصوبه مجلس را اخذ کرد؟

نادران در ادامه خطاب به لاريجاني گفت: دستکاري در متن مصوبه کميسيون، عدم چاپ پيشنهادات نمايندگان و عدم اجازه اظهارنظر نمايندگان، چه وجاهت قانوني دارد؟ مجلس کجا در راس امور است؟ طرف آمريکايي مصوبه سنا را چوب بر سر مذاکرات مي کند، چرا از ظرفيت مجلس ما استفاده نمي شود؟

او سپس خطاب به رئيس جمهور که از پيروزي و جشن هسته اي سخن گفته بود، نيز گفت: نااميد کردن مردم همانقدر مذموم است که اميد واهي. در دو سال دولت شما، بيش از يک ميليون نفر به بيکاران خالص کشور اضافه شده و مسئوليت آن متوجه سوء مديريت اجرايي است. به مشاورانتان بفرماييدمطالب متناقض ارائه نکنند. اينکه مذاکرات به چه سرانجامي مي رسد، ربطي به مديريت اقتصادي کشور ندارد. متاسفانه بين همکاران شما تعداد افرادي که معادلات تجاري بويژه در واردات را وجهه کار خود قرار داده اند، کم نيستند. متاسفانه در دولت قبل و دولت شما اراده اي براي اصلاح ساختار اقتصادي وجود ندارد. در باب مبارزه با رانت خواري، رطب خورده منع رطب کي کند؟ چطور نماينده ها را به دليل گرفتن پول از رحيمي به حق مورد انتقاد قرار مي دهيد اما اين وجه به اندازه پولي که شهرام جزايري به نمايندگان مجلس ششم داد، نمي شد. اگر همان موقع به اين مساله رسيدگي مي شد، کار به اينجا نمي رسيد.

متن کامل سخنان وي متعاقبا ارسال خواهد شد.

2727

 

 

 

 

کد N890085