سازمان ملل: تلفات غیرنظامیان جنگ یمن از 1600 تن گذشت

سیاسی

دفتر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که تنها در دهه اول ماه جاری میلادی درگیری‌ها و حملات یمن دست‌کم 142 غیرنظامی از جمله 36 کودک و 27 زن، کشته و 224 تن دیگر زخمی شده‌اند و شمار تلفات غیر نظامیان در ناآرامی‌های این کشور در مجموع از 1600 تن گذشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، سخنگوی دفتر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل در جمع خبرنگاران اعلام کرد: این آمار مجموع تلفات غیرنظامیان از آغاز حملات به یمن در 26 مارس 2015 را به 1670 تن رساند. 3829 تن دیگر نیز در این مدت مجروح شده‌اند. زیرساخت‌های موجود به شدت لطمه دیده است و دست‌کم 187 مرکز دولتی و خدماتی به صورت نسبی یا کامل در نتیجه درگیری مسلحانه تخریب شده است.

استفان دوجاریک در ادامه تاکید کرد که برنامه جهانی غذا اعلام کرده که 13 کامیون حامل کمک‌های انسان‌دوستانه روز سه‌شنبه وارد یمن شده است و 27 کامیون دیگر نیز پس از آن به آسیب دیدگان تحویل می‌شود.

وی افزود: در ماه ژوئیه، بیش از 127 هزار تن به عنوان دریافت‌کننده کمک غذایی در تعز و لحج ثبت شده‌اند.

حملات هوایی و درگیری‌های زمینی در یمن به رغم آتش‌بس انسانی به میانجی‌گری سازمان ملل ادامه دارد.

دوجاریک در جمع خبرنگاران تاکید کرد: واضح است که دبیرکل سازمان ملل به شدت از عدم توقف درگیری‌ها در اوایل هفته به دلایل انسان‌دوستانه ناامید شده است. پس از ناکامی طرح آتش‌بس، دبیرکل سازمان ملل از تمام طرفین خواست تا از وخیم شدن شرایط جلوگیری کنند و مانع بروز فاجعه انسانی شوند.

انتهای پیام

کد N889882