عریقات: منزوی کردن غزه در رأس برنامه‌های دولت نتانیاهو قرار دارد

عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین تاکید کرد که منزوی کردن نوار غزه و جداسازی آن از دیگر مناطق فلسطینی در رأس اولویت‌های دولت جدید بنیامین نتانیاهو قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، صائب عریقات، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین در اظهاراتی مطبوعاتی خاطرنشان کرد: کاملا واضح است که بنیامین نتانیاهو سیاست انزوای غزه، تعمیق دودستگی و اختلافات داخلی فلسطین و تفرقه‌اندازی بین غزه و کرانه باختری را در پیش گرفته است.

عریقات اظهار داشت که نتانیاهو و وزرای دولت تندروی صهیونیستی به دنبال یک اشغالگری بدون هزینه هستند و می‌خواهند هرگونه قدرت و اختیار را از تشکیلات خودگردان سلب کنند.

وی گفت که بیشتر مسئولان رژیم صهیونیستی مخالف طرح فرانسه برای مذاکرات سازش و طرح صلح عربی هستند.

وی در رابطه با اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی در خصوص آمادگی برای مذاکره با فلسطینیان پیرامون اوضاع اقتصادی فلسطین، تصریح کرد که تمامی راه حل های طرف صهیونیستی برای مشکلات و بحران های اقتصادی فلسطین مردود و غیر قابل قبول است.

عریقات تاکید کرد که رژیم صهیونیستی بیش از 62 درصد از اراضی کرانه باختری و 90 درصد از آب های این منطقه را به سیطره خود درآورده است.

این عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین تصریح کرد که رژیم صهیونیستی نوار غزه را به محاصره خود درآورده و اقتصاد این منطقه را به کلی فلج کرده است و علاوه بر این، به هر شیوه ای در تلاش برای نابودی راه حل تشکیل دو کشور است.

صائب عریقات خاطرنشان کرد که تشکیلات خودگردان سعی دارد از طریق شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل، کنوانسیون های ژنو و دیوان کیفری بین المللی با طرح های جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی مقابله کند و فلسطینیان همچنان به تلاش های خود برای حفاظت از آرمان فلسطین از طریق قوانین بین المللی و طرح مساله فلسطین در محافل بین المللی ادامه می دهند.

انتهای پیام

کد N889803