فواد معصوم توافق هسته ای را به رهبر و رئیس جمهوری ایران تبریک گفت

سیاسی

فواد معصوم رئیس جمهوری عراق با تبریک توافق هسته ای تهران و گروه ۱+۵ به رهبر معظم انقلاب و روسای جمهوری ایران و آمریکا، آن را «دستاوردی بزرگ» دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از السومریه نیوز، فواد معصوم گفت: این دستاورد استراتژیک، پیروزی بزرگی برای دیپلماسی هدفمند و تلاش های سالیان گذشته و تمایل همیشگی به گفتگوی مثبت انسانی است، گفتگویی که باعث ایجاد و تقویت فرصت های صلح، پیشرفت و توسعه می شود.

وی افزود: ما از دستاورد ملت ایران به عنوان همسایه و دوست در تحقق این توافق بزرگ خوشحالیم و این دستاوردی برای ما، کشورهای منطقه و جامعه بین المللی است. این توافق می تواند فرصت های امید و خوشبینی، امنیت و ثبات را در منطقه تقویت کند و در پایان دادن به تنش ها بر اساس گفتگو و تفاهم سازنده و احترام به حریم خصوصی و عدم مداخله در امور داخلی سهیم باشد.

فواد معصوم در پیام تبریک خود به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران تاکید کرد: این دستاورد بزرگ در سایه تدبیر و دیپلماسی هدایت شده بر مبنای گفتگوی انسانی و تفاهم سازنده است که فرصت های صلح و پیشرفت را نه تنها برای جمهوری اسلامی ایران بلکه برای تمام کشورهای منطقه و جامعه بین الملل فراهم می کند.

وی تصریح کرد: توافق هسته ای ایران تاکیدی است بر اینکه فرصت دادن به گفتگو و تفاهم انسانی مانع از بروز بساری از فجایع می شود، فجایعی که می توان از وقوع آن با تدبیر و داریت و تکیه بر عقل و احترام به منطق صلح و برابری جلوگیری کرد.

رئیس جمهوری عراق در پیام خود به اوباما نیز یادآور شد: رسیدن به توافق هسته ای باعث تقویت مبانی گفتگو با طرف های مختلف در جامعه بین الملل و باعث ایجاد بارقه امید و خوشبینی در زمینه تقویت امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه می شود و به تنش های جاری بر مبنای گفتگو و تفاهم سازنده و عدم مداخله در امور داخلی پایان می دهد.